SPORTOWY WEEKEND W BUDACH GŁOGOWSKICH

W sobotę 20 maja w Centrum Caritas w Budach Głogowskich po raz drugi odbył się Sportowy Piknik Rodzinny połączony z Półmaratonem „Biegam i Wspieram” na trasie Kolbuszowa – Budy Głogowskie. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Centrum Animacji Społecznej w Cmolasie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Kolbuszowej przy współpracy Gminy Kolbuszowa i Głogów Małopolski.


Tego dnia dopisała zarówno piękna pogoda jak i uczestnicy imprezy. Punktualnie o godzinie 14.00 ze Stadionu w Kolbuszowej wystartowali uczestnicy biegu na dystansie 21.097 m. Trasa przebiegała drogami asfaltowymi oraz drogami leśnymi przez Domatków, Bukowiec, Poręby Kupieńskie z metą w Centrum Promocji Caritas Natura 2000 w Budach Głogowskich. Wydarzeniu towarzyszył piknik sportowy z licznymi atrakcjami m.in. dmuchane zjeżdżalnie i ścianka wspinaczkowa, kule wodne, przejażdżki konne, kącik maluszka, wystawa prac ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne, gry i zabawy dla dzieci czy pokazy ratownictwa medycznego. Wydarzenie wspierały także grupy wolontariuszy oraz grupy działające przy MGDK w Głogowie Młp. m.in. występy mażoretek i wystawa Aktywnej Grupy Twórców. Podczas pikniku odbyły się także zawody biegowe dla dzieci, Zawody Nordic Walking na 6 km oraz inne rozgrywki sportowe.

Impreza była częścią kampanii „Wszyscy różni – wszyscy równi” mającej na celu przeprowadzenie z udziałem wolontariuszy szerokiej Kampanii na rzecz Promowania Pozytywnego Wizerunku Osób Niepełnosprawnych.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content