100 STRZAŁ NA 100-LECIE

Fot. UKS Sajdak

Świętuje cała Polska, świętują i łucznicy. Także nasi, głogowscy. W ramach akcji „100 strzał na 100-lecie Państwa Polskiego” w sobotę 1 grudnia zawodnicy wezmą udział w IV Jesiennym Turnieju Łuczniczym o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego.


Choć sezon letni dobiegł końca, dla łuczników z UKS „Sajdak” to nie koniec strzelania. Dotąd dumnie reprezentowali gminę z herbem Głogowa na piersi, odnosząc sukcesach na zawodach i mistrzostwach rangi często wojewódzkiej i międzywojewódzkiej, teraz dalej zamierzają bić rekordy tym razem w sezonie halowym.  W najbliższą sobotę 1 grudnia można kibicować łucznikom podczas specjalnego IV Jesiennego Turnieju Łuczniczego. Start zawodów o 9:30 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp.

W Polsce łucznictwo dużą popularnością cieszyło się w czasach II RP, dziś wydaje się być nieco zapomniane w naszym kraju. Aczkolwiek, pojawia się coraz więcej chętnych, pragnących iść w ślady łuczniczych legend, takich jak Robin Hood czy Wilhelm Tell. Co ciekawe, po łuk sięgają równie chętnie mężczyźni, jak i kobiety. Na całym Podkarpaciu działa zaledwie kilka klubów zajmujących si ę tą dyscypliną sportową, w tym jedyny w gminie UKS „Sajdak”.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.