JUBILEUSZ 35-LECIA TRATWY

14 września był dla Koła PZW „Tratwa” dniem wyjątkowym, bowiem to właśnie tego dnia koło obchodziło 35-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, odbyły się uroczyste obchody połączone z zawodami wędkarskimi  o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego.


Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w kościele Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Młp. Od godzinie 12:00 rozpoczęły się zawody wędkarskie. W zawodach wystartowało 33 zawodników, w tym 6 uczestników poniżej 18 lat. Zawody trwały 3 godziny – w tym czasie każdy z zawodników starał się złowić jak najwięcej ryb. Po upływie wyznaczonego czasu, zawodnicy udali się do stanowiska, gdzie nastąpiło ważenie złowionych ryb. Zwycięzców zawodów, na podstawie wyników wyłoniła komisja sędziowska.

O godzinie 15:30, prezes koła Zbigniew Grodecki przywitał przybyłych na uroczystość gości. Znaleźli się wśród nich między innymi: burmistrz Paweł Baj, prezes LKS Głogovia Aneta Ginter, prezesi Kół PZW z Rzeszowa: nr. 1 „Stulecie”, nr. 3 „Vimba”, nr. 7 „Sazan”, nr. 4 „Promyk”, wędkarzy z koła „Tratwa” oraz wszystkich gości i sympatyków wędkarstwa. Przybliżył także historię powstania koła oraz związane z tym osoby, do których sam także się zalicza: Henryka Zarębskiego, Mieczysława Ciska, Ryszarda Pacynę, Eugeniusza Stopę, Włodzimierza Grodeckiego oraz Romana Zarębskiego.

„Tratwa” liczy obecnie 156 wędkarzy, w tym 140 dorosłych oraz 16 poniżej 18 roku życia. W czasie uroczystości przywołano także sukcesy, jakimi w czasie 35 lat działalności mogło pochwalić się koło. Złożono podziękowania dla burmistrz Pawła Baja, za wydzierżawienie stawów Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu oraz za dotacje przekazane na rzecz koła przeznaczone na jego działalność oraz zarybienie głogowskich zbiorników.

Podczas części oficjalnej, odznaczonych został prezes koła – Zbigniew Grodecki, który otrzymał od burmistrza Pawła Baja pamiątkowy grawer z podziękowaniem za wieloletnią współpracę oraz wyrazy uznania za opiekę nad akwenami wodnymi, za podejmowane działania na rzecz ochrony przyrody i wkład w popularyzację wędkarstwa na terenie gminy Głogów Małopolski. Burmistrz pogratulował także Zarządowi i wszystkim Członkom Koła dorobku                   i osiągnięć. Po wystąpieniu burmistrza gratulacje z okazji 35-lecia istnienia koła złożyli również prezesi przybyłych na jubileusz kół wędkarskich z Rzeszowa.

Za zasługi dla wędkarstwa polskiego Brązową Odznaką PZW przyznaną przez Zarząd Główny PZW w Warszawie został odznaczony Janusz Stopa. Odznaczenie wręczył prezes koła Zbigniew Grodecki.

Po wręczeniu odznaczeń nastąpiło wręczenie nagród za poszczególne miejsca zajęte w zawodach:

I miejsce – Grzegorz Trzeciak (4790 pkt.)

II miejsce – Tadeusz Kleska (4730 pkt.)

III miejsce – Łukasz Widak (1965 pkt.)

Pamiątkowe dyplomy, nagrody i puchar dla zwycięzców wręczył Burmistrz Paweł Baj. Wyróżniony został również najmłodszy uczestnik zawodów – Franciszek Trzeciak, który otrzymał kij wędkarski.  Po wręczeniu nagród i wspólnych zdjęciach zawodnicy spotkali się przy wspólnym biesiadowaniu.

Stawy w Głogowie Młp. są idealnym miejscem do uprawiana wędkarstwa dla miejscowych pasjonatów. Co roku staw jest zarybiany zarówno ze środków PZW, jak i z ze środków pochodzących z dotacji z gminy.

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.