5 SPOSOBÓW NA DOBRĄ FORMĘ W PRACY

Praca w biurze wiąże się z wieloma udogodnieniami. Jednak obok korzyści, jakie ze sobą niesie, istnieją także jej negatywne skutki. Przez siedzący tryb życia, pracownicy borykają się z obniżonym samopoczuciem czy ubytkami na zdrowiu. Jak im zapobiec? Przedstawiamy kilka zasad.


Zadbaj o odpowiednią postawę. Chodzi tu głównie o dobranie fotela. Odpowiedni, powinien mieć możliwość regulacji siedziska w zakresie 40 – 50 centymetrów. Zaleca się, by miał też pochylane oparcie oraz wygodne podłokietniki.

Odpowiednie biurko. Dopasowanie biurka, pozwala na redukcję zagrożenia chorobami zawodowymi. Sprawdza się w tym miejscu regulowany blat, ponieważ pozwala on pracownikowi na dostosowanie mebla do wzrostu i własnych preferencji.

Zabezpiecz nadgarstki. Coraz częściej występującym zagrożeniem wśród pracowników biurowych jest zespół cieśni nadgarstka. Jest to efekt wielogodzinnej pracy przy komputerze. Pomocne mogą się okazać podkładki pod nadgarstek.

Pamiętaj o nawilżaniu oczu. Warto mieć przy sobie krople. Należy także zadbać o odpowiednie przerwy, które pozwolą odpocząć naszym oczom. Nawet krótkie spojrzenie w dal przyniesie im sporą ulgę.

Odpoczywaj. Ważne jest, by pamiętać o przerwie, która pozwoli nam oderwać się chociaż na krótką chwilę od ekranu monitora. Można przejść się po biurze lub wyjść na krótki spacer – jeżeli to możliwe.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.