AKWARELE PEŁNE BLASKU

W „Galerii pod Ratuszem” zagościła kolejna artystka. Tym razem po wystawie akwarel autorstwa Aktywnej Grupy Twórców, malarze do Głogowa zaprosili znaną w świecie akwarelistów Wiolettę Cielecką – od tego roku członkinię Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.


Artystka urodziła się w Przemyślu, a mieszka i działa w Rzeszowie. Przez kilkanaście lat prowadziła własną działalność biznesową, lecz jej największą pasją zawsze było malarstwo – a w szczególności świat akwareli. To w tych wodnych farbach znajduje spełnienie, a każdy stworzony nimi obraz jest dla niej wyjątkowy i niepowtarzalny. Tę pasję i powstałe w jej wyniku dzieła wielokrotnie doceniono już w świecie malarskim. Artystka regularnie bierze udział w Międzywojewódzkiej Wystawie Akwareli im. M. Strońskiego „Ściana Wschodnia”, gdzie została nagrodzona: w 2012 r. zdobyła wyróżnienie, w 2014 r. zajęła wysokie II miejsce, w 2016 r. otrzymała nagrodę Grand Prix, a w 2018 r. wyróżniona została Nagrodą Specjalną. W 2014 r. otrzymała również Nagrodę im. F. Brzęka w Wystawie Twórczości Klubu Plastycznego przy WDK. Aktywnie udziela się na scenie malarskiej, będąc członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, a w tym roku zostając także przyjęta do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jej obrazy wystawiane są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest koordynatorką projektu „Malujemy Rzeszów”, podczas którego artyści wychodzą na ulice Rzeszowa, by uwiecznić uroki naszego sąsiedniego miasta. Zajmuje się nie tylko akwarelami, ale i malarstwem akrylowym oraz malowidłami ściennymi. Jej ilustracje można zobaczyć na okładkach antologii wierszy.

W malarstwie bardzo ceni sobie pewną indywidualność. Najczęściej maluje pejzaże miejskie, ale trafią się i portrety – wszystkie cechuje niezwykła realistyczność oraz bijący z obrazu blask. Takie dzieła zobaczyć można na tymczasowej wystawie w „Galerii pod Ratuszem”. Serdecznie zapraszamy – wystawa potrwa do 4 stycznia 2019 r.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content