ARTYŚCI MALUJĄ W PLENERZE

Malarze z Głogowa wyszli w plener na głogowski rynek. Przyroda i architektura od zawsze inspirowała artystów, którzy dzięki niej tworzyli niepowtarzalne dzieła. Mieszkańcy Głogowa mieli więc okazję podpatrzeć, jak malują artyści z naszego miasta.


Jedni w plenerze, inni w ratuszowej galerii. Malarze z Głogowa skorzystali z pięknej pogody i chwycili za pędzle. Aktywna Grupa Twórców z Głogowa Młp. oraz zaprzyjaźnieni z grupą malarze próbowali uchwycić piękno naszego miasta czerpiąc z niego inspiracje. W plenerze wzięli udział artyści z terenu gminy m.in. Maria Witt, Maria Kania, Małgorzata Grodecka, Robert Łyczko, Maria Drzał-Grych, Halina Rogozińska, Felicja Mroczka, Angieszka Cynar, Anna Rząsa, Lucyna Organiściak i Jolanta Inglot, jak również zaprzyjaźnieni artyści z zewnątrz m.in. Marek i Barbara Maczuga. Wystawę profesjonalnego malarstwa Marka Maczugi można aktualnie obejrzeć w Galerii pod Ratuszem. Namalowane podczas pleneru prace będzie można zobaczyć już pod koniec sierpnia podczas wystawy w Małej Galerii w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp.

Wakacje to dla artystów z naszego miasta nie powód do przerwania pracy – wręcz przeciwnie – piękna aura sprzyja poszukiwaniu inspiracji i natchnienia. Dlatego już od 17 sierpnia malarze z Głogowa Młp. wyjadą na trzydniowy plener do słowackiego Bardejowa – urokliwego miasteczka z zabytkowym starym miastem i dzielnicą żydowską, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tam, razem z zaprzyjaźnionymi malarzami ze Słowacji będą realizować swoje artystyczne pasje. W dniach 23-25 sierpnia udadzą się natomiast na plener malarski do Sokołowa Małopolskiego.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.