BAW SIĘ Z NAMI

14 czerwca bieżącego roku, w Głogowie Małopolskim rządziła lekkoatletyka. W tym dniu, drużyna z SP w Głogowie Małopolskim zdobyła już po raz czternasty mistrzowski tytuł. Na stadionie ,,Orlik”, rozegrano finały konkurencji lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w konkursie ,,Baw się z nami”. Królowa sportu zakończyła rywalizację sportową podkarpackich szkół, a spośród sześciu drużyn wyłoniono najlepszych.


Do rywalizacji przystąpili reprezentanci sześciu szkół z każdego ćwierćfinału.  Takim sposobem w Wielkim Finale znalazły się: Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy, Szkoła Podstawowa nr 1 z Sanoka, Szkoła Podstawowa z Posady Górnej, Szkoła Podstawowa z Niska, Szkoła Podstawowa z Oleszyc i Szkoła Podstawowa z Głogowa Młp. Swoje rejony wygrały reprezentacje w/w szkół, które znacząco wyprzedziły w punktacji zespoły z drugich i trzecich miejsc. Na starcie finału to jednak zupełnie o niczym nie przesądzało, bowiem każda z drużyn zaczynała od zera.

Rywalizacja toczyła się w duchu fair- play i było widać po uczestnikach, że najważniejsza tego dnia była – jak sama nazwa imprezy wskazuje – przede wszystkim zabawa. Po rozegraniu siedmiu konkurencji, wśród których były również dyscypliny z nauczycielem, wysoką klasę pokazała drużyna gospodarzy zdobywając kolejny – czternasty tytuł Mistrza Województwa Igrzysk Dzieci w konkursie „Baw się z nami”.  Skład drużyny: Martyna Dec, Julia Pastuła, Maja Padwińska, Wiktoria Niżnik, Jagoda Krzyśko, Zuzanna Krauz, Tymoteusz Rzeźnik, Szymon Dacko, Bartłomiej Szyszka, Kacper Rąkoski, Dawid Baran oraz Piotr Kogut.

Konkurs ,,Baw się z nami”, ma na celu nie tylko występy w zawodach, lecz także podniesienie sprawności fizycznej dzieci z najmłodszej grupy szkolnej oraz przygotowanie ich do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze fizycznej, uczestnictwa w sporcie i do odbioru widowiska sportowego. Integralną częścią konkursu jest system rozgrywek rekreacyjno – sportowych, w których uczestniczy około 600 szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Celem tego współzawodnictwa, jest kształtowanie postaw w edukacji poprzez sport i odpowiedniego systemu związanych z nim akceptowanych przez dzieci wartości. Szkolenie jest inicjatywą, propagującą ruch i sport wśród najmłodszych bez kierowania ich na drogę rywalizacji sportowej, obejmuje swym działaniem ogromną ilość uczestników, łączy sprawy sportu z rozwojem społecznym (integracja uczniów, nauczycieli i rodziców, zdrowe zasady współzawodnictwa, kultura aktywnego dopingu). 

W trakcie treningów, poprzez zabawę dzieci nabywają ogólnej sprawności ruchowej, uczą się współdziałania w ramach drużyny i rywalizacji w duchu fair play. Raz do roku przeprowadzane są zawody wewnątrzszkolne, które wyłaniają reprezentantów wystawianych do zawodów gminnych. Zwycięzcy tej imprezy, spotykają się najsprawniejszymi rówieśnikami z pozostałych części województwa, powiatu, rejonu i rywalizują o miano najlepszych wśród najlepszych. Konkurencje, które sprawdzają usportowienie najmłodszych to wszelkiego rodzaju wyścigi (np. sztafeta z pałeczką sztafetową, sztafeta w workach, zamiana piłek, przekładania szarfy, dodawanie skoków), rzuty do celu, strzały na bramkę itp. Warto zaznaczyć, że celem konkursu „Baw się z nami” jest nie tylko promowanie aktywnego stylu życia, ale i kulturalnego dopingu. 

Realizowany przez naszą szkołę konkurs, jest wspaniałą okazją do zaszczepienia najmłodszym mieszkańcom Głogowa Młp. sportowego bakcyla. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję stworzenia pięknego widowiska. Do zobaczenia za rok (albo szybciej, gdzieś na treningach).

Bogusław Mularski

 

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.