BAW SIĘ Z NAMI

Od dnia 15 lutego bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Głogowie Młp. realizowany był program Szkolny Klub Sportowy, przeznaczony dla uczniów klas III, rozwijający umiejętności gier i zabaw ruchowych. Program SKS realizowany był w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupie 22-osobowej.


SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Chętni zostali objęci regularnymi formami aktywności fizycznej oraz treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe odbywały się w partnerstwie z sekcją lekkoatletyczną Głogovia Głogów Małopolski. 

W dniu 22 czerwca, na boisku „Orlik” w Głogowie Młp. odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w konkursie sprawnościowym „Baw się z nami” z udziałem 5 najlepszych drużyn województwa podkarpackiego. Do startu w zawodach prawo mieli uczniowie z  rocznika 2011. Przeprowadzono 7 konkurencji: sztafety, oddawanie skoków, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami oraz strzały na bramkę. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a uczestnikom towarzyszyło wiele emocji.

,,Ambicji i waleczności mogliby pozazdrościć zawodnicy z niejednego ligowego klubu. Wszyscy byli znakomicie przygotowani do swoich konkurencji.  Jednak to jest sport i ktoś musi wygrać. Kolejność zmieniała się często i przed ostatnią konkurencją jeszcze wszystko było możliwie” – brzmi informacja na stronie Podkarpackiego SZS, jaka pojawiła się tuż po zawodach.

Wyniki końcowe prezentują się następująco:

1.      SP Niedźwiada Dolna

2.      SP Ustrzyki Dolne

3.      SP Głogów Młp.

4.      SP Nr 7 Krosno

5.      SP Nr 6 Przemyśl

Skład głogowskiej drużyny: Stec Julia – KL. III, Gwóźdź Weronika – KL. III, Zofia Bosek – KL. III, Tyrawska Maja – KL. IV, Białek Julia – KL. III, Rak Hubert – KL. III, Zaborski Jakub – KL. III, Kogut Bartosz – KL. III, Kowal Kacper – KL. III, Golema Dawid – KL. III.

Zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe statuetki i medale, a wszystkie biorące udział w zawodach drużyny – pamiątkowe dyplomy. Przekazuję gratulacje wszystkim zawodnikom i ich wspaniałym rodzicom.

Bogusław Mularski

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content