W GŁOGOWIE MŁP. ODBĘDĄ SIĘ KONSULTACJE SPOŁECZNE

W dniach 5-6 marca br. odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy Głogów Młp. w sprawie przyłączenia do Rzeszowa z naszej gminy sołectw Miłocin i Pogwizdów Nowy. Przez dwa dni mieszkańcy będą mogli zagłosować w Urzędzie Miejskim w Głogowie Młp.


Konsultacje z mieszkańcami odbędą się w dniach 5-6 marca w godzinach od 7.30 do 17.30 poprzez udostępnienie w Kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp. ankiet konsultacyjnych opatrzonych pieczęcią Rady Miejskiej. Głosowanie będzie polegać na wyrażeniu opinii i udzieleniu informacji na pytanie o treści: „Czy jesteś za przyłączeniem sołectw Miłocin i Pogwizdów Nowy do gminy Miasto Rzeszów?”. Do wyboru będą trzy odpowiedzi: „Jestem za”, „Jestem przeciw” lub „Wstrzymuję się”. Głosowanie będzie polegało na postawieniu znaku „X” tylko przy jednej z wymienionych odpowiedzi i wrzuceniu wypełnionej karty do urny. Uprawnionymi do udziału w konsultacjach są wszyscy pełnoletni mieszkańcy gminy Głogów Małopolski.

Wyniki konsultacji do końca marca trafią do wojewody podkarpackiego, a ten swoją opinię przekaże do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostateczną decyzję w sprawie poszerzenia granic Rzeszowa podejmie rząd. Z projektem zmiany granic można się zapoznać w Kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.