BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Już w najbliższy poniedziałek dzieci i młodzież z województwa podkarpackiego rozpoczną upragnione ferie zimowe. Podobnie jak w latach ubiegłych Policja i Straż Miejska przeprowadziła spotkania profilaktyczne w gminnych szkołach, podczas których rozmawiano o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.


W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Straż Miejska wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim przeprowadziła prelekcje dla uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjum na terenie gminy Głogów Młp. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie zachować się w miejscu zamieszkania, a także udając się na zimowy wyjazd oraz konsekwencji wynikających z niewłaściwego zachowania.

Głównym tematem przeprowadzonych spotkań był temat promocji bezpiecznych zachowań oraz omówienie zachowań niezgodnych z prawem, a także ich konsekwencji podczas zbliżających się ferii zimowych. Dzieci i młodzież miały możliwość dyskusji i chętnie zadawały pytania na nurtujące ich zagadnienia – mówi Łukasz Długoń, komendant Straży Miejskiej w Głogowie Młp.

Działania miały na celu uświadomienie dzieciom uczestniczącym w zorganizowanych formach wypoczynku oraz dzieciom pozostającym w miejscu zamieszkania, jak bezpiecznie i z głową korzystać z wolnego czasu podczas ferii zimowych.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.