„BIBLIOTEKA OCZYWIŚCIE!”

To tegoroczne hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek. W naszej gminie tydzień promujący czytelnictwo i biblioteki rozpocznie się 8 maja „Kiermaszem Książek Przeczytanych”.


Zainteresowani książką będą mogli nabyć ciekawe pozycje literackie już za symboliczną złotówkę. Będą to różnego rodzaju publikacje, począwszy od książek historycznych, przez lektury, prozę, poezję, a skończywszy na książkach kucharskich.

11 maja o godz. 10.30 bibliotekarze planują spotkanie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy z Wysokiej Głogowskiej, podczas którego podopieczni placówki będą mieli możliwość zapoznać się z formami zajęć jakie proponuje biblioteka odwiedzającym, dowiedzieć się jak się stać czytelnikiem, pooglądać książki, założyć kartę biblioteczną czy wypożyczyć książkę.

12 maja o godz. 18.00 w czytelni MGBP odbędzie się spotkanie autorskie promujące 5. tom „Kronik Głogowskich”. Gośćmi biblioteki będą Walenty Kotula i Roman Grodecki, którzy są autorami tekstów dotyczących wspomnień z lat swojego dzieciństwa. Przybliżą oni czasy i świat, który już przeminął, ale który wart jest szacunku i pamięci.

Zapraszamy!

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content