BIEGAM I WSPIERAM PO RAZ III

9 czerwca, przy Centrum Natura w Budach Głogowskich zgromadzili się wszyscy Ci, którym sport oraz los drugiego człowieka nie jest obcy. Pod hasłem „Biegam i wspieram”, Centrum Animacji Społecznej i Caritas w Budach Głogowskich zorganizowały kolejny półmaraton oraz rajd Nordic Walking. Tradycyjnie już, impreza miała charakter charytatywny, a jej celem było wsparcie osób z niepełnosprawnością.

Startem i metą dla biegu było Centrum Promocji Natura, gdzie odbył się w tym dniu także Piknik Rodzinny. Niedzielne niebo było przejrzyście niebieskie, a słońce dawało się we znaki szczególnie uczestnikom biegu oraz rajdu. Innego zdania były dzieci, które korzystając z czerwcowego słońca świetnie bawiły się na przygotowanych dla nich atrakcjach. Ogromne bańki mydlane czy basen z pojazdami wodnymi to tylko niektóre z atrakcji, które organizatorzy przygotowali dla najmłodszych.  Dzieci miały do dyspozycji również ściankę wspinaczkową, harleye oraz quady, a dorośli – bezpłatne masaże.

Mieszkańcy Bud Głogowskich oraz goście z całej gminy i okolic tłumnie zgromadzili się na miejscu, by wspierać uczestników. Trasa wiodła w kierunku Rezerwatu przyrody „Zabłocie”, a następnie przez las w Porębach Kupieńskich, gdzie nad bezpieczeństwem oraz dla orzeźwienia uczestników czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku.

Ze względu na płaskie ukształtowanie terenu, trasa dopasowana była także do biegaczy, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z tym sportem – mówi p. Daniel Jakubowski z Centrum Animacji Społecznej.

W kategorii OPEN, najlepszym z zawodników z terenu naszej gminy okazał się p. Andrzej Zwierzchowski z BiegunkaTeam, który z czasem 1:27:48 zajął trzecie miejsce na podium. Godny podziwu wynik, osiągnął także reprezentujący Centrum Animacji Społecznej p. Jacek Gut, który pokonał trasę w czasie 1:30:08. W kategorii OPEN NW, zwyciężył p. Tomasz Wojtowicz z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking, który ukończył rajd w czasie 28:14. Najlepszym przedstawicielem naszej gminy w tej kategorii był reprezentujący TKKF ,,Sokół” Głogów Małopolski p. Franciszek Zieliński, który z czasem 36:22 zajął 13 miejsce. Tuż pod nim, na 14 pozycji w klasyfikacji uplasowała się również reprezentująca „Sokoła” p. Dorota Rejus, osiągając czas 38:40. Zawodnicy zostali podzieleni także ze względu na wiek. W przedziale wiekowym K20, najlepszym zawodnikiem okazała się p. Dominika Hul z Mrowli, która osiągnęła wynik 1:49:56. Najlepszą kobietą w kategorii Wiekowej K30, okazała się p. Kinga Walania z TKKF ,,Sokół” Głogów Małopolski, która czasem 1:39:57 zdeklasowała występujące w swojej kategorii uczestniczki. Kategoria K40 należała do p. Doroty Róg, która ukończyła bieg z czasem 1:46:00. W K50, zwyciężyła p. Krystyna Sumiec z Mielca, kończąc bieg w czasie 2:21:48. W ostatniej kategorii wiekowej, K60 wystartowała tylko jedna uczestniczka – p. Renata Grabska która ukończyła bieg z czasem 2:06:25.

Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, lecz wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w biegu.