BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Strażaka. Świętują nie tylko strażacy zawodowi, lecz także druhowie ochotnicy. Ich poświęcenie, trud oraz zaangażowanie w ochronę życia oraz mienia ludzkiego doceniamy wszyscy. Nikogo nie dziwi więc fakt, że to właśnie strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym wśród służb mundurowych.


W Polsce, Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe od 2003 roku. Pomysłodawcą powstania tego święta, był pewien strażak z Melbourne, który chciał w ten sposób uczcić pamięć pięciu kolegów strażaków, który w dniu 2 grudnia 1998 roku zginęli tragicznie podczas pracy. Próbowali ratować czyjeś życie i mienie w czasie pożaru, podobnie jak robią to strażacy na całym świecie.

Nie tylko ratują życie innych, narażając przy tym swoje. Walczą z pożarami, ratują ludzi z ognia i z wypadków drogowych. Często mają do czynienia z bardziej prozaicznymi sytuacjami jak usuwanie gniazd os czy szerszeni, sprzątają miejsca po wypadkach drogowych, usuwają skutki burz czy nawet ściągają kota z drzewa. Oblicze polskiej straży pożarnej, tej zawodowej, ale i ochotniczej zmienia się. Strażacy dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem i wiedzą.

Z okazji ich święta, życzymy wszystkim strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Pragniemy również podziękować za oddaną służbę. Niech Św. Florian otacza wszystkich strażaków swoją opieką w wypełnianiu ich powinności, a ta trudna służba niech będzie dla nich źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content