DALI SIĘ PONIESĆ FANTAZJI. FINAŁ KONKURSU POLONISTYCZNEGO

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Głogowie Młp. zaprosiła uczniów szkół do udziału w Powiatowym Konkursie Polonistycznym pt. „Dajmy się ponieść fantazji!”. Młodzi pisarze wykazali się nie lada wyobraźnią tworząc wyjątkowe opowiadania z elementami fantastyki. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Głogowa Małopolskiego oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Głogowie Małopolskim.


Konkurs skierowany był do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów z klas VII szkoły podstawowej i klas II-III gimnazjum. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania z elementami fantastyki, które zawierać będzie zdanie: Gdybym wtedy nie otworzył(ła) tych drzwi…. Zadanie konkursowe dawało szerokie możliwości do pobudzenia swojej wyobraźni i kreatywności, co znalazło swoje odzwierciedlenie w treści prac. Do konkursu wpłynęły różnorodne opowiadania, które jak podkreśliły organizatorki, stały na wyjątkowo wysokim poziomie i zaskakiwały oryginalnością i pomysłowością.

Podczas uroczystości wręczenia nagród swoją pracę przeczytał Damian Drómla – laureat Nagrody Specjalnej przyznanej przez Burmistrza Głogowa Młp. Komisja konkursowa po wnikliwej analizie i ocenie prac literackich przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA:

I miejsce – Gabriela Bielenda (ZS Budy Głogowskie).

II miejsce – Kinga Krajewska (SP Głogów Małopolski).

III miejsce – Julia Kulasa ( ZS Chmielnik).

Wyróżnienie – Zuzanna Brózda (ZS Wysoka Głogowska).

KATEGORIA KLASY VII I GIMNAZJUM:

I miejsce – Balbina Baran (ZSO Głogów Małopolski).

II miejsce – Julia Dudek (ZS Przewrotne).

III miejsce – Wiktoria Janusz (SP Głogów Małopolski).

Wyróżnienie – Aleksandra Osinko (SP Błażowa).

Nagroda specjalna Burmistrza Głogowa Młp. – Damian Drómla (SP Głogów Młp.)

Nagroda specjalna Dyrektora Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. – Weronika Jeż (SP Głogów Młp.)

Laureatom gratulował Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj, dyrektor Samorządowego Centrum Ekonomiczno-Administracyjnego w Głogowie Młp. Katarzyna Wajda oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Głogowie Młp. Beata Grodecka.

Konkurs ten został zgłoszony do Kuratorium Oświaty, a jego wyniki będą wymienione na świadectwie ukończenia szkoły laureatów konkursu.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.