DNI WOLNE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało już kalendarz szkolny na 2018/19 rok. Oficjalne rozpoczęcie nauki szkolnej zaplanowane jest na 3 września, przerwa świąteczna potrwa od 23 grudnia, a ferie zimowe na Podkarpaciu odbędą się dopiero w połowie lutego.


Nowy rok szkolny rozpocznie się 3 września, czyli w pierwszy poniedziałek miesiąca. Niedziela poprzedzająca ten dzień jest handlowa, mimo to warto już wcześniej przygotować dzieci do powrotu do nauki. Dni ustawowo wolnych w tym roku nie czeka tak dużo: Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości oraz Święto Trzech Króli wypadają w niedzielę. 1 listopada przypada w czwartek, więc istnieje również szansa na wolny piątek decyzją dyrektora szkoły. Majówka rozpocznie się w środę 1 maja, a dzień Bożego Ciała przypada na czwartek 20 czerwca.

Pierwsza z najdłuższych przerw w szkole, czyli zimowa przerwa świąteczna, będzie trwała od niedzieli 23 grudnia do poniedziałku 31 grudnia 2018 roku. Terminy ferii zimowych są różne dla poszczególnych województw i będą trwać w czterech turach od połowy stycznia do niemal końca lutego. Uczniowie z Podkarpacia, a także z województw lubelskiego, pomorskiego, łódzkiego i śląskiego odpoczną od szkoły dopiero w ostatniej turze, czyli od 11 do 24 lutego. Ferie wielkanocne zaczną się dopiero dwa miesiące później i potrwają od czwartku 18 kwietnia do wtorku 23 kwietnia.

Uczniowie najwyższych klas szkół ponadgimnazjalnych pożegnają się ze szkołą już 26 kwietnia, a oficjalne zakończenie całego roku szkolnego przypada na 21 czerwca. Nie są jeszcze znane terminy poszczególnych egzaminów, m.in. ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego. Będą one ustalone w odpowiednim czasie przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Feriami letnimi w 2019 roku dzieci będą mogły cieszyć się od 22 czerwca do 31 sierpnia.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.