DOBRY WYNIK EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTÓW

Za nami egzaminy ósmoklasistów oraz gimnazjalistów. Tegoroczne testy były w pewien sposób historyczne, ponieważ po raz ostatni przystąpili do nich absolwenci gimnazjum. Oba roczniki łączy teraz wspólne wyzwanie, bowiem zarówno uczniowie kończący szkołę podstawową jak i gimnazjum, stanęli przed wyborem szkoły średniej, w której kontynuować będą swoją edukację.  Wybór ten, uzależniony jest od wyników, jakie udało się uczniom uzyskać w powyższych egzaminach. Jak prezentują się one w naszej gminie? O tym poniżej.


Wyniki egzaminów ósmoklasistów oraz gimnazjalistów z terenu naszej gminy prezentują się dobrze. Nasi absolwenci osiągnęli wyraźnie lepsze rezultaty w porównaniu do gmin sąsiednich czy uczniów z terenu powiatu i kraju. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania w naszej gminie.

W części humanistycznej, naszym ósmoklasistom oraz gimnazjalistom udało się uzyskać średni wynik wynoszący 63 %. Część ścisłą, do której należały między innymi zadania z zakresu matematyki udało się zaliczyć ze średnim wynikiem 50 %. Średnia z egzaminu z języka angielskiego wyniosła 61 %, natomiast z języka niemieckiego  92 %.

W Głogowie Małopolskim, do egzaminów podeszło łącznie 164 uczniów, z czego 77 to absolwenci Gimnazjum, a 87 Szkoły Podstawowej. W Przewrotnem, wzięło w nich udział 33 uczniów tamtejszego Gimnazjum oraz 18 ósmoklasistów. W Wysokiej Głogowskiej, do egzaminów podeszło 26 absolwentów Gimnazjum oraz 27 Szkoły Podstawowej.  Z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich do egzaminów przystąpiło 16 uczniów gimnazjum oraz 19 absolwentów Szkoły Podstawowej. W Zespole Szkół Ogólnokształcących napisało go 21 absolwentów Gimnazjum. Łącznie, z terenu naszej gminy do egzaminów przystąpiło 361 uczniów.

Osiągnięcie takich rezultatów nie byłoby możliwe dzięki oddanym nauczycielom, którzy przez swą sumienną pracę kształtują kolejne pokolenia Polaków. W imieniu absolwentów oraz rodziców, dziękujemy im za włożony trud.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.