DOM KULTURY W REMONCIE. ZOBACZ UNIKALNE ZDJĘCIA

Trwa ostatni etap remontu Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp. W ostatnim etapie zostanie wyremontowana sala widowiskowa wraz z holem oraz otoczenie budynku.


Projekt obejmuje przebudowę sali widowiskowej wraz z holem przed salą. Na parterze wykonane zostanie m.in. nowe wejście na salę widowiskową, poszerzone zostanie proscenium oraz zamontowane nowoczesne oświetlenie. Istniejące instalacje wewnętrzne oraz przyłącza zostaną rozbudowane, a do pomieszczeń w centralnej części budynku zostanie doprowadzona klimatyzacja. Zakupione zostanie również wyposażenie m.in. gabloty ekspozycyjne, sprzęt do rejestracji video i projekcji multimedialnej. To umożliwi podsienie atrakcyjności oferty kulturalnej gminy, a grupy działające przy MGDK oraz mieszkańcy korzystający z oferty będą miały możliwość rozwijania się w dobrych warunkach organizacyjnych i technicznych. Przebudowane zostanie również otoczenie budynku – przy placówce ma powstać m.in. parking na 40 miejsc postojowych oraz chodnik. Dopełnieniem prac będzie montaż oświetlenia i monitoringu.

Koszt przebudowy MGDK w Głogowie Młp. to ponad 2,5 mln zł, z czego 1,9 mln zł to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

MGKD to jedna z wizytówek naszego miasta i gminy. Obiekt został wybudowany w latach 50-tych ubiegłego stulecia. W latach 70-tych został rozbudowany o dodatkowe skrzydło. W ostatnich latach dokonano remontów i rozbudowy obiektu. W 2014 r. wykonany został projekt rozbudowy i przebudowy pozostałej części, która została częściowo wykonana w latach 2015-2016. Do zakończenia modernizacji całego budynku pozostała jeszcze więc przebudowa sali widowiskowej oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.