DWORZEC JUŻ GOTOWY

Mieszkańcy gminy oraz wszyscy podróżni mogą korzystać już z przebudowanego dworca kolejowego i autobusowego. Nowy budynek wygląda bardzo reprezentatywnie i pewnością będzie wizytówką naszej gminy.


Prace nad jego przebudową właśnie dobiegły końca. Uroczyste odebranie budynku zaplanowano na 8 lutego bieżącego roku. Powstanie tak nowoczesnego obiektu było możliwe dzięki uzyskanym przez gminę funduszy unijnych.

Na parterze budynku znajduje się punkt obsługi podróżnych. Znajdzie się tu także poczekalnia, aby pasażerowie mogli znaleźć schronienie i czekać w komfortowych warunkach. Są tutaj także toalety, punkt informacji turystycznej oraz część administracyjna dla pracowników PKP i komunikacji samochodowej. Piętro budynku zostało zagospodarowane na przestronną poczekalnię z antresolą, pomieszczenia dla operatorów, a także zaplecze socjalne dla pracowników obsługi dworca. W przyszłości planowane jest przeznaczenie antresoli do celów gastronomicznych oraz handlowych. Istotnym faktem jest, że budynek został przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Wyposażony jest w specjalną windę. Sporym udogodnieniem jest także swobodny dostęp do Internetu przez Wi-Fi. Budynek będzie pod stałym monitoringiem.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln złotych, a wykonawcą byłą firma KARPD – BUD sp. z o. o. z Rogoźnicy

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.