DYSKUSJA PRZED KAMERAMI W POGWIZDOWIE NOWYM

W sołectwie Pogwizdów Nowy działają dwa komitety społeczne. Pierwszy z nich, postuluje o pozostanie miejscowości w granicach gminy Głogów Małopolski, natomiast drugi jest temu przeciwny.


Zarówno pierwszy, jak i drugi komitet przeprowadził swoje własne sondy wśród mieszkańców. Niestety ich wyniki są zupełnie odmienne. Komitet na rzecz pozostania sołectwa w naszej gminie twierdzi, że mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko przyłączeniu miejscowości do Rzeszowa. Aktywiści komitetu zmierzającego do oderwania Pogwizdowa Nowego od gminy Głogów Młp. mają zupełnie odmienne zdanie, bowiem według nich mieszkańcy chcą zostać częścią gminy Miasto Rzeszów. Kto zatem ma rację? Jaka jest rzeczywista wola mieszkańców? Na to pytanie odpowiedzi udzielają poniedziałkowe, gminne konsultacje społeczne, z których jasno wynika, że przeważająca część, bo aż 95 % głosujących nie chce odłączenia Pogwizdowa Nowego od naszej gminy.

Przedstawiciele obu komitetów spotkali się przed kamerami telewizyjnymi, by dyskutować na temat zaistniałych okoliczności, wymieniając się  przy tym swoimi argumentami.  Jak zaopiniuje sytuację wojewoda Ewa Leniart i co postanowi Rada Ministrów? Na to pytanie poznamy odpowiedź w bliskiej przyszłości.  

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.