DZIELIMY SIĘ DOBREM Z INNYMI

Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym, wziął udział w trzeciej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy, jest zachęcenie przedszkolaków i uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot oraz więzi międzypokoleniowych. Ze względu na stan epidemii, realizowane działania miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.


Jedną z przeprowadzonych inicjatyw w ramach akcji „Razem na Święta” było przygotowanie kartek z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonanie z naturalnych materiałów stroików świątecznych. Powstałe prezenty zostały przekazane byłym pracownikom szkoły i pracownikom przebywającym na dłuższych urlopach. Ten świąteczny gest spotkał się z dużą wdzięcznością ze strony obdarowanych osób i przyczynił się do budowania wspólnoty.

W dniach 10–18.12.2020 r. zrealizowano kolejną inicjatywę – przedświąteczną zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Przedszkolaki, uczniowie oraz rodzice wykazali się ogromną ofiarnością przekazując na zbiórkę karmę, a także inne potrzebne rzeczy. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie!

Poprzez udział w akcji „Razem na Święta”, mogliśmy wspomóc bezdomne zwierzęta, a także zwrócić uwagę dzieci na takie wartości jak: czynienie dobra, bezinteresowna pomoc i sprawianie radości innym. Uwrażliwianie dzieci na niesienie pomocy oraz budowanie więzi międzypokoleniowych to bezcenne działania, które kształtują dobre, wrażliwe i uczynne serce.

 

                                                                                                                        Sabina Płoch

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content