DZIEŃ BABCI I DZIADKA W RUDNEJ MAŁEJ

21 i 22 stycznia są wyjątkowymi dniami w kalendarzu. W tym szczególnym czasie, wnuki pragną okazać swoim dziadkom miłość, wdzięczność i przywiązanie. Szczęśliwe dzieciństwo, radość i poczucie bezpieczeństwa, które zapewniają dzieciom dziadkowie podczas nieobecności mamy i taty, jest czymś nie do zastąpienia. Doskonale wiedzą to zapracowani rodzice, którzy mają szczęście móc skorzystać z takiej pomocy.


Organizacja tego święta w naszej szkole różniła się nieco od poprzednich lat. W tym roku, mając na względzie wygodę babć i dziadków, których przybyło z racji większej liczby dzieci, uroczystości zostały rozłożone na dwa dni. W taki sposób 22 stycznia do szkoły przybyli dziadkowie uczniów klas I – III (każda klasa miała występ o innej godzinie), a 23 dziadkowie dzieci z oddziału przedszkolnego.

Po powitaniu gości i złożeniu życzeń przez panią dyrektor Jolantę Kot – Ziębę, dzieci z poszczególnych klas oraz przedszkolaki prezentowały przygotowane pod opieką swoich wychowawczyń programy artystyczne. Recytacje, piosenki, tańce oraz gry na różnych instrumentach muzycznych nie tylko cieszyły i wzruszały babcie wraz z dziadkami, ale były też dowodem na to, jak uzdolnione są ich wnuczęta. Następnie miłych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. Wspólne biesiadowanie było dobrą okazją do poznania się, rozmów i wspomnień. W tym czasie wnuki wręczały przygotowane na tę okazję laurki i upominki.

Z równie urozmaiconym programem artystycznym dzieci z naszej szkoły i przedszkola wystąpiły 12 stycznia podczas tegorocznych Dni Seniora. Mamy nadzieję, że te dni na długo pozostaną babciom i dziadziom w pamięci.

                                    G. Witalec

 SP Rudna Mała

 

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.