DZIEŃ SENIORA W RUDNEJ MAŁEJ

W styczniu bieżącego roku w Domu Ludowym w Rudnej Małej odbył się Dzień Seniora. Przybyłych gości serdecznie powitała Pani Sołtys, po czym nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rudnej Małej oraz działającego przy szkole Oddziału Przedszkolnego.


Dzieci powitały widownię jeszcze w klimacie świątecznym, nastrojowymi kolędami oraz pastorałkami. Pięknym śpiewem solowym oraz zespołowym, a także grą na instrumentach: skrzypcach, fletach poprzecznych oraz prostych, przywołały ciepło świąt, przedszkolaki zaś wesoło zatańczyły zimową piosenkę Jingle Bells

Po świątecznych emocjach, przyszedł czas na podziękowania, a także przypomnienie wierszem i piosenką, jak ważną rolę w życiu dzieci i rodziców pełnią dziadkowie. Dzieci wyraziły wdzięczność za pomoc, ciepło, za dobre rady których co dzień doświadczają od Babć i Dziadziów. „Moja babcia jest czadowa”, „Mój dziadek jest szałowy”– tak przedszkolaki przedstawiły dzisiejszych seniorów.

Na koniec nie mogło zabraknąć życzeń. Na fletach wybrzmiało tradycyjne „Sto Lat”, wszyscy mali artyści wspólnie wyśpiewali „Niech nam żyją długie lata…”. I te długie lata, niech wszystkim upływają w zdrowiu, szczęściu i miłości.

SP w Rudnej Małej

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.