EDUKACJA W MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO

Każdego września w gminie realizowany jest program „Bezpieczna droga do szkoły”, w którym udział biorą najmłodsi uczniowie. Pierwszoklasiści dowiadywali się m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak zadbać o to, by kierowcy dobrze ich widzieli.


W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych policjanci ruchu drogowego z KWP w Rzeszowie i Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim oraz Strażnik Miejski uczyli blisko 300 pierwszoklasistów z gminy podstawowych zasad ruchu drogowego. Powiedzieli im, co oznaczają poszczególne znaki drogowe, jak zachowywać się na przejściu dla pieszych i w różnych sytuacjach na drodze. Dzieci wiedzę nabywały w praktyce, poruszając się uliczkami Miasteczka Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze uświadomili uczniom również to, jak ważne jest bycie dobrze widocznym i dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Opowiedzieli także o zagrożeniach, które mogą pojawić się poza domem czy w szkole i jak się ich przestrzegać. Uczestnicy spotkali również psa policyjnego, którego przewodnik poinformował dzieci, jak należy zachowywać się przy kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Duże wrażenie wywarły możliwość zobaczenia radiowozu z bliska oraz pokaz patrolu konnego.

Dzięki połączeniu nauki z zabawą, dzieci mogły w przystępny sposób przyswoić sobie wiedzę o zasadach ruchu, zagrożeniach na drodze i tym, jak ich unikać. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz opaski odblaskowe, które wręczał komendant komisariatu. Z dziećmi spotkał się także burmistrz Paweł Baj, który porozmawiał z nimi na temat bezpieczeństwa i ich roli w ruchu drogowym.

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.