EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ekstremalnych drogach krzyżowych. Kierowane są one do wszystkich, którzy poprzez trud i zmaganie ze swoimi słabościami pragną odnaleźć drogę do „samego siebie” oraz zbliżyć się do Boga.


„Każdy ma w głowie swoje sprawy, intencje, problemy. Każdy ma inny powód, dla którego idzie” – mówią uczestnicy EDK.

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa i na czym polega? Jest to nocna wyprawa w zmiennych warunkach atmosferycznych, odbywająca się w milczeniu i skupieniu. Długość tras, jakie przejdą uczestnicy to około 40 km – w zależności od wyboru.

Organizatorzy informują, że rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji EDK w Głogowie Małopolskim. Zapisy, podobnie jak w latach ubiegłych odbywają się przez Internet. Należy w tym celu odwiedzić stronę internetową www.edk.org.pl, następnie wyszukać Głogów Młp. oraz wybrać trasę, którą jesteśmy zainteresowani. W tym roku, w naszym mieście zaplanowano 2 trasy o różnej długości: trasa Św. Michała Archanioła (47km) oraz Św. Józefa (31km). Ostatnim etapem jest wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego.

Wszystkich, którzy chcą uzyskać szczegółowe informacje na temat EDK, zapraszamy w najbliższy wtorek – 2 kwietnia, do domu parafialnego „Pod Krzyżem”, gdzie po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.