ETNOLAS, CZYLI I FESTIWAL KULTURY LASOWIACKIEJ

Blisko 50 wydarzeń, ponad 15 lokalizacji i 9 dni, podczas których tematem przewodnim będzie kultura lasowiacka. Mowa o I Festiwalu Kultury Lasowiackiej „Etnolas” prezentującym tradycje oraz współczesne oblicza kultury lasowiackiej, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę. Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz burmistrz Głogowa Małopolskiego, Paweł Baj.


W ramach I Festiwalu Kultury Lasowiackiej „Etnolas”, odbędzie się około 50 wydarzeń kulturalnych w kilkunastu różnych miejscach, takich jak: Baranów Sandomierski, Bojanów—Jamnica, Budy Głogowskie, Czarna Sędziszowska, Głogów Małopolski, Jata, Kolbuszowa, Leżajsk, Poręby Dymarskie, Rudnik nad Sanem, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Wilcza Wola oraz Ulanów.

– W trakcie festiwalowego święta pod znakiem „Lesioka” znajdzie się coś i dla ciała i dla ducha. W ramach bloku tematycznego „Las – Nasz Duch” zapraszamy do lasu – miejsca nieodłącznie związanego z kulturą lasowiacką. W kolbuszowskich, głogowskich i rudnickich lasach odbędą się wycieczki z leśnikiem oraz zabawa dla dzieci „Ekolas”. To nie jedyne atrakcje dla ciała przygotowane w ramach imprezy! Zapraszamy także na bieg na orientację przez las k. Kolbuszowej, rajd rowerowy k. Stalowej Woli, rodzinny spływ rzeką Łęg oraz spływ flisacki z Bractwem Flisackim pw. św. Barbary w Ulanowie – podają organizatorzy.

Wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się także w miejscowościach naszej gminy, a konkretnie w Głogowie Małopolskim oraz Budach Głogowskich. Już w najbliższy wtorek – 24 sierpnia, w Rezerwacie Bór w Głogowie Małopolskim, pod hasłem „Las- Nasz Duch”, odbędzie się Ekolas, czyli zabawa i poznawania lasu, połączone z warsztatami ekologicznymi dla rodzin. W podobnej akcji będzie można uczestniczyć dwa dni później – w czwartek 26 sierpnia w Rezerwacie Zabłocie w Budach Głogowskich. Tam również będzie możliwość wzięcia udziału w zabawie.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na plakatach. Zapraszamy również do śledzenia strony wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/357809815870503

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content