FUTBOL FLAGOWY W GŁOGOWIE

Wydarzenie sportowe, jakiego jeszcze w Głogowie nie było. W najbliższą sobotę na boisku „Orlik” rozegra się I Turniej Futbolu Flagowego „Głogovia Cup”.


22 września od godziny 10 zapraszamy wszystkich na boisko „Orlik” przy kompleksie OSiR. Turniej organizowany jest przez Podkarpacką Flagówkę, a honorowy patronat nad wydarzeniem obejmuje burmistrz Paweł Baj.

Czym jest futbol flagowy? Jest to nieco inna, bezpieczniejsza wersja futbolu amerykańskiego, rozgrywanego taką samą piłką. Drużyny składają się z pięciu zawodników przepasanych szarfami z dwiema flagami, odgrywającymi kluczową rolę w rozgrywce. Otóż zabroniony jest jakikolwiek kontakt między graczami, a sposobem na zatrzymanie przeciwnika z piłką jest jedynie zerwanie mu owej flagi – stąd futbol flagowy. Zawodnicy zdobywają kolejne punkty poprzez dotarcie z piłką do pola punktowego przeciwników. Dyscyplina jest o tyle ciekawa, że wymaga głównie szybkości i zwrotności, taktycznego myślenia oraz znajomości techniki, a grać może każdy niezależnie od wieku czy płci – ramię w ramię.

Drużyny pragnące wziąć udział w turnieju mogą zgłaszać się do piątku 21 września do godziny 10, składając formularz zgłoszeniowy oraz podpisując zgody. Dokumenty dostępne są na stronie flagowka.podkarpackisport.pl

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.