GŁOGÓW ATRAKCYJNYM MIEJSCEM DO ŻYCIA

W ostatnich latach rozwój naszego miasta nabrał znacznie szybszego tempa. Co nie pozostało niezauważone przez potencjalnych mieszkańców oraz inwestorów. Coraz częściej staje się on obiektem zainteresowania deweloperów oraz szukających miejsca do ustatkowania się ludzi. Dlaczego jest tak atrakcyjny? Odpowiedź jest prosta: łączy w sobie zalety zarówno mieszkania na wsi, we własnym domu z ogrodem wśród ciszy, jak i miasta – z wszelkimi niezbędnymi do życia udogodnieniami w zasięgu ręki. To właśnie dlatego wybierają go coraz częściej osoby, które nie chcą rezygnować z wygodnego życia w mieście, ale także cenią sobie spokój i bliskość natury wokół siebie.  


W ostatnich latach zaobserwować można rosnące zainteresowanie terenami Głogowa przez deweloperów, którzy stale budują w okolicy nowe domy na sprzedaż. Nie dzieje się to bez przyczyny, gdyż jest na nie spore zapotrzebowanie. Powstają coraz to nowe budynki zarówno w formie domów wolnostojących jak i w zabudowie szeregowej. Któż z nas nie chciałby zamieszkać we własnym domu – najlepiej z kawałkiem własnej ziemi, a przy tym nie rezygnować z wygód i udogodnień mieszkania w mieście? Własny dom, a przy tym znajdujące się w pobliżu niego wszystkie niezbędne do życia instytucje oraz usługi. Takie są uroki miast podobnych do Głogowa. Jest on atrakcyjną okolicą do zamieszkania nie tylko z uwagi na swój charakter, lecz także przez usytuowanie w jego okolicy dwóch stref ekonomicznych. Jedna  z nich, leży w naszej gminie, a konkretnie w Rogoźnicy, a druga zaledwie kilka kilometrów dalej – w Jasionce. Takie położenie miast znacznie wpływa na jego atrakcyjność nie tylko w oczach deweloperów, lecz także szukających pracy ludzi. To nie jedyne zalety Głogowa, które wpływają na jego atrakcyjność. Jest to miasto zadbane, z ciekawą historią, dbające o tradycję, a jednocześnie szybko rozwijające się. Znaleźć można tutaj wszystko, co współczesnemu człowieku potrzebne jest do życia: począwszy od sklepów z różnych branży, poprzez szkoły i przychodnie, aż po zatrudniające tysiące osób firmy ze stref ekonomicznych w pobliżu.

Jak rozwijał się Głogów Małopolski na przestrzeni ostatnich lat? Najlepiej zobrazują to liczby. W 2009 roku, a więc 10 lat temu, liczba mieszkańców Głogowa wynosiła 5609 osób. Pięć lat później – w 2014 roku Głogów liczył już 6069 mieszkańców. W roku 2019, stan na dzień dzisiejszy, wynosi 6524 mieszkańców. Głogów systematycznie rośnie mimo faktu, że przyrost geograficzny jest raczej niższy niż w ostatnich latach. Świadczy to o fakcie, że nasze miasto wybierają mieszkańcy napływowi, którzy wybrali Głogów jako idealne miejsce do osiedlenia się. Na atrakcyjność i rozwój miasta wpłynie na pewno tez fakt, że od 1 stycznia 2020 roku w jego granice zostaną włączone trzy wsie z terenu gminy: Rogoźnica, Wola Cicha i Zabajka. Oznacza to, że Głogów powiększy swoje terytorium o 7,17 km kw. Wzrośnie też liczba mieszkańców, która po dołączeniu  1784 osób przekroczy liczbę 8 tysięcy.

Zdjęcie pochodzi z serwisu ogłoszeniowego gratka.pl

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.