GŁOGOWSCY UCZNIOWIE MISTRZAMI PODKARPACIA

Już po raz trzynasty dzieci z głogowskiej szkoły podstawowej pokazały, że są niezwyciężone. Pokonując pięć najlepszych drużyn z całego województwa, zdobyli pierwsze miejsce w konkursie sprawnościowym „Baw się z nami” w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci.


Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Drużyny tworzone przez dzieci w wieku do 10 lat, po przejściu przez gminne i powiatowe eliminacje, stanęły w konkursie w randze wojewódzkiej, zbierając się na boisku „ORLIK” w Głogowie Młp. Grupy rywalizowały w 7 konkurencjach w formie drużynowych wyścigów i zabaw wystawiających na próbę ich sprawność fizyczną: wyścigi z pałeczką sztafetową, dodawanie skoków, wyścigi z zamianą piłek, biegi w workach, rzuty do żywego kosza, wyścigi z przekładaniem szarfy, strzały na bramkę. Emocje towarzyszyły drużynom do samego końca, ale wynik mógł być tylko jeden: głogowska drużyna stanęła na najwyższym miejscu na podium.

Wyniki końcowe:

1.       SP Głogów Młp. – 38,5 pkt.

2.       SP Wielkie Oczy – 27 pkt.

3.       SP Sanok 1 – 26 pkt.

4.       SP Krosno 7 – 25 pkt.

5.       SP Góra Motyczna – 17,5 pkt.

6.       SP Stalowa Wola 7 – 13 pkt.

Jak wielkie jest to osiągnięcie dla młodych zawodników – podkreśla na swojej stronie internetowej Podkarpacki Szkolny Związek Sportowy:

Ambicji i waleczności mogliby pozazdrościć zawodnicy z niejednego ligowego klubu. Wszyscy byli znakomicie przygotowani do swoich konkurencji.  Jednak, to jest sport i wygrywają najlepsi. Kolejność się zmieniała często i przed ostatnią konkurencją jeszcze wszystko było możliwie.

Najlepsi okazali się: Dec Martyna, Kopeć Pola, Sałata Sylwia, Klisiewicz Wiktoria, Bazan Karolina, Maja Padwińska, Rzeźnik Tymoteusz, Dworak Jakub, Tylutki Maksymilian, Urban Nikodem, Gaweł Jakub.

Dając z siebie wszystko, głogowscy zwycięzcy wrócili do domu ze złotym medalem i statuetką za pierwsze miejsce. Cała drużyna dostała również pamiątkowy dyplom. Opiekun zwycięzców, nauczyciel wychowania fizycznego Bogusław Mularski gratuluje nie tylko małym sportowcom, ale też ich rodzicom, którzy przez wszystkie etapy zawodów wspierali młodych mistrzów.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.