GMINA GŁOGÓW MŁP. LIDEREM EKONOMII SPOŁECZNEJ

9 października 2018 r. w Rzeszowie odbyła się konferencja pod nazwą II Podkarpackie Forum Ekonomii Społecznej. Spotkanie poświęcone było zaprezentowaniu nowy kierunków w rozwoju ekonomii społecznej oraz pokazaniu przykładów dobrych praktyk realizowanych w tym obszarze na terenie Województwa Podkarpackiego.


W trakcie Forum nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej w trzech kategoriach: Samorząd wspierający rozwój ekonomii społecznej, Lider oraz Animator Ekonomii Społecznej. W kategorii Samorząd wspierający rozwój ekonomii społecznej pierwsze miejsce zajęła Gmina Głogów Młp. Nagrodę odebrał Paweł Baj Burmistrz Głogowa Młp.

– Sektor ekonomii społecznej pomimo dobrych zmian w prawie, nadal jest obszarem mało wykorzystywanym przez gminy w realizacji zadań samorządowych. W naszych działaniach staramy się tak działać, aby tę sferę ożywiać i otwierać przed nią coraz to nowe możliwości. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom MGOPS oraz Senior Wigor i innym osobom zaangażowanym w działania prospołeczne za zaangażowanie i pracę na rzecz potrzebujących na terenie gminy Głogów Młp. – mówił burmistrz podczas odbioru nagrody.

Nagrody wręczali pan Jerzy Cypryś Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Jerzy Jęczmienionka Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Do działań związanych z rozwojem ekonomii społecznej na terenie gminy należy zaliczyć utworzenie Klubu Inspiracji Sukcesu w Stykowie, współpracę z organizacjami społecznymi i spółdzielniami socjalnymi oraz zaangażowanie na rzecz tworzenia i rozwoju spółek socjalnych.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.