GMINA PODPISAŁA UMOWĘ NA BUDOWĘ OCZYSZCZALNI

Do kwietnia 2020 r. powstanie nowa oczyszczalnia ścieków dla trzech sołectw z północnej części gminy. W dniu 8 października 2018 r. burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj podpisał umowę na wykonanie obiektu z Prezesem Zarządu Firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „INTEGRAL” Sp. z o.o. z Rzeszowa Witoldem Wańczykiem.


Mechaniczno – biologiczna oczyszczalnia ścieków powstanie w miejscowości Przewrotne dla sołectw Pogwizdów Stary, Przewrotne i Hucisko w ramach projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej na terenie ROF”. Wyposażona ma być m.in. w pompownie ścieków, reaktory biologiczne, budynek techniczny, punkty zlewne, studnie kanalizacyjne i pomiarowe, zbiorniki magazynowe osadu nadmiernego i zbiornik uśredniający ścieki dowożone. Docelowa przepustowość ma wynosić 420 m3 na dobę.

Koszt inwestycji to ponad 6,4 mln złotych, a jej wykonanie realizowane jest w ramach projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej na terenie ROF”. Termin realizacji zadania przewidziany jest na 30 kwietnia 2020 r.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.