GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

W ostatnią niedzielę w Pogwizdowie Starym miały miejsce Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Druhowie zmierzyli się w kilku konkurencjach, w których najlepsze okazali się drużyny OSP Wysoka Głogowska i OSP Pogwizdów Stary.


Zawody rozegrały się 16 września na stadionie sportowym przy Rajskiej Dolinie. Po oficjalnym otwarciu przez burmistrza Głogowa Młp. Pawła Baja łącznie 17 drużyn zmierzyło się w konkurencjach, do których zaliczały się musztra, sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz bojówka. Musztra najlepiej wypadła w wykonaniu zawodników z OSP Wysoka Głogowska i zawodniczek z OSP Przewrotne, którzy uzyskali w tej konkurencji 20 punktów. Komisji sędziowskiej z PSP w Rzeszowie przewodniczył bryg. Andrzej Wantrych.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

GRUPA A (11 drużyn męskich):
I miejsce OSP Wysoka Głogowska
II miejsce OSP  Hucisko        
III miejsce OSP Głogów Małopolski
IV miejsce OSP Lipie
V miejsce OSP Przewrotne
VI miejsce OSP Pogwizdów Stary             
VII miejsce OSP Budy Głogowskie
VIII miejsce OSP Janciówka
IX miejsce OSP Zabajka
X miejsce OSP Styków
XI miejsce OSP Wola Cicha

GRUPA C (6 drużyn żeńskich):
I miejsce OSP Pogwizdów Stary
II miejsce OSP Przewrotne
III miejsce OSP Wysoka Głogowska
IV miejsce OSP Hucisko
V miejsce OSP Głogów Małopolski
VI miejsce Wola Cicha

Zawody sportowo – pożarnicze są pewnym rodzajem szkolenia pożarniczego, mającym na celu utrzymać stan gotowości druhów do natychmiastowego podjęcia działań ratowniczych. Pozwala także na doskonalenie ich umiejętności i ocenę poziomu wyszkolenia. Są także dobrą okazją do zmierzenia się między sobą i, dzięki swej widowiskowości, pokazu i propagowania społeczeństwu tematyki ochrony przeciwpożarowej.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.