GMINNY ETAP TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ROZSTRZYGNIĘTY!

Co to jest linia zasilająca? Czego nie wolno gasić wodą? Co oznacza litera „B” w symbolu samochodu gaśniczego GCBA? Z takimi pytaniami zmierzyli się uczestnicy gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jak co roku organizacją turnieju zajął się Zarząd Miejsko Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Głogowie Młp.


Do etapu gminnego, który został rozegrany w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. przystąpiło 35 młodych adeptów pożarnictwa w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, 7-klasa i gimnazjum oraz szkoły ponadpodstawowe. Byli to najlepsi uczniowie, którzy wcześniej przeszli eliminacje szkolne. Uczestnicy w trakcie przygotowania do kolejnego etapu musieli się zapoznać m.in. z przepisami przeciwpożarowymi, techniką pożarniczą, organizacją ochrony przeciwpożarowej, a także historią i tradycjami ruchu strażackiego. Najważniejszym tematem podczas przygotowań była znajomość zasad postępowania na wypadek pożaru, praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Na początku wszyscy uczestnicy musieli się zmierzyć z testem pisemnym składającym się z 40 pytań przygotowanym dla każdej grupy wiekowej według zróżnicowanego stopnia trudności. Następnie dla trzech uczestników z najlepszymi wynikami z testu w każdej kategorii wiekowej został rozegrany finał ustny. Zawodnicy biorący w nim udział, odpowiadali na cztery pytania, a w jednym z nich musieli rozpoznać, poprawnie nazwać oraz wskazać do czego są używane np: rozdzielacz, zbieracz, smok ssawny prosty, prądownica pianowa itp. Wyniki konkurencji były wyrównane, a różnica jednego punku decydowała o końcowych wynikach. Ostatecznie laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

1 miejsce – Konrad Kozdrański (51 pkt.)

2 miejsce – Kacper Dziubek (48 pkt.)

3 miejsce – Marcin Kiełboń (46 pkt.)

GIMNAZJUM:

1 miejsce – Zuzanna Hess (51 pkt.)

2 miejsce – Andżelika Komisarz (50 pkt.)

3 miejsce – Jakub Nabożny (48 pkt.)

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

1 miejsce – Kamil Walczewski (51 pkt.)

2 miejsce – Wiktoria Organiściak (47,5 pkt.)

3 miejsce – Patryk Drapała (43 pkt.)

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową, a laureaci poszczególnych kategorii wiekowych statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Głogowa Małopolskiego oraz Zarząd Miejsko Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Głogowie Młp. Zwycięzcom gratulowali również Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie bryg. Tomasz Baran, Komendant Miejsko Gminny ZOSP RP w Głogowie Młp. Marian Bąk oraz Prezes ZOG OSP RP Stanisław Zięba.

Laureaci pierwszych miejsc w każdej z grup będą reprezentować naszą gminę na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który zostanie rozegrany już 26 kwietnia w Komendzie Miejskiej PSP w Rzeszowie.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.