I TURNIEJ FUTBOLU FLAGOWEGO (ZDJĘCIA)

W Głogowie Małopolskim odbył się turniej gry, której Podkarpacie jeszcze nie poznało. Pierwszy w województwie turniej futbolu flagowego „Głogovia Cup”, nad którym patronat objął burmistrz naszego miasta Paweł Baj. Zmierzyły się ze sobą trzy drużyny z Rzeszowa i Mielca.


Turniej odbył się 7 października na boisku sportowym „Orlik” w Głogowie Młp. Tym razem pogoda postanowiła być łaskawa i zawodnicy mogli zagrać pod niemal bezchmurnym niebem. Przypomnijmy, na czym polegała rozgrywka. Futbol flagowy jest dużo łagodniejszą i bezpieczniejszą wariacją futbolu amerykańskiego, gdzie używa się tej samej podłużnej piłki. Drużyny składają się z pięciu zawodników przepasanych szarfami z dwiema flagami, odgrywającymi kluczową rolę w rozgrywce. Zabroniony jest jakikolwiek kontakt między graczami. Jak w takim razie zatrzymać przeciwnika biegnącego z piłką? Tutaj w grę wchodzą wspomniane flagi, których zerwanie oznacza zatrzymanie. Zawodnicy zdobywają kolejne punkty poprzez dotarcie z piłką do pola punktowego przeciwników. Dyscyplina jest zupełnie pozbawiona brutalności, jedyne obrażenia można otrzymać choćby przez upadek, a wymaga głównie szybkości i zwrotności, taktycznego myślenia oraz znajomości techniki. Nie oznacza to jednak, że nie budzi równie dużych emocji, co każdy inny sport.

Pierwszy mecz rozegrany został między drużynami Black Hawks z Mielca i Wild Hogs z Rzeszowa, w którym bezkonkurencyjni okazali się szybcy i sprawni zawodnicy „Jastrzębi”, osiągając wynik 30:0. W drugim pojedynku Black Hawks zmierzyli się z Old Boys Ravens z Rzeszowa. Tutaj gra była mocno zacięta, a różnica punktów byłą niewielka. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy „Kruków”, wygrywając z „Jastrzębiami” 49:27. Trzeci i ostatni mecz zagrały drużyny Wild Hogs i Old Boy Ravens. Na początku „Kruki” wyszły na prowadzenie, później i „Dzikie Wieprze” pokazały, na co ich stać. Ostatecznie zwycięzcami meczu (45:20) i I Turnieju Futbolu Flagowego „Głogovia Cup 2018”.

W imieniu burmistrza Głogowa Młp. puchary wręczał Paweł Grzywacz – Menedżer OSiR w Głogowie Młp. I miejsce zdobyła drużyna Old Boys Ravens w składzie: Mark Kwoka, Jakub Chlebica, Jakub Kaleta, Krzysztof Ładoński, Patryk Sapiński i Dawid Iwiński. Puchar za II miejsce trafił do drużyny Black Hawks w składzie: Filip Zych, Borys Staniewsk, Aleksy Szwakop, Mateusz Walski, Dawid Trzaska, Filip Sypek i Kacper Doszla. III miejsce zajęła drużyna Wild Hogs w składzie Jakub Ligas, Dawid Wnęk, Karol Karnat, Przemysław Sobczak, Marek Burnus i Jacek Krawiec.

Turniej odbył się przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp. oraz Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa Prestige Mariusz Jodłowski, która zapewniło opiekę medyczną. Przebieg turnieju na bieżąco komentował Marek Grzesik, który postarał się również o wywiady na żywo z zawodnikami.

Turniej odbył się w duchu zasad fair play, dobrej zabawy oraz przede wszystkim sportowych emocji zarówno wśród zawodników, jaki i kibiców. Dzięki specyfice futbolu flagowego grać w niego może każdy – kobiety i mężczyźni, starsi i młodsi. Dyscyplina byłaby idealną alternatywą dla uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego, jako że zasady nie są trudne do nauczenia, a „Orlik” dobrze sprawdza się jako boisko do tego typu gry – twierdzi Marcin Szczepański, organizator turnieju i inicjator tego sportu na Podkarpaciu, który wraz z Hubertem Romańczykiem sędziował w trakcie turnieju.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z turnieju pod linkiem:

Old Boys Ravens zwyciężają w Głogovia Cup

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.