„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” – AKCJA MASOWEGO CZYTANIA

1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. W akcji wzięli również udział uczniowie Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim.


Akcja szkolna została poprzedzona czytaniem wierszy Jana Brzechwy. Czytali dziadkowie i rodzice, którzy zostali zaproszeni do szkoły. 31 maja w dniu akcji „Jak nie czytam, jak czytam” 649. uczniów Zespołu Szkół w Głogowie Młp. w kolorowych strojach wyszło na boisko szkolne. Klasy I-III SP utworzyły żółtą koronę, a IV-VI kwiat o czerwonych płatkach i żółtym środku. Gimnazjaliści natomiast ułożyli napis „BAJKA”. Każdy uczeń przyniósł ulubioną książkę, którą wraz z nauczycielami czytał na boisku przez 15 minut. Całe wydarzenie zostało udokumentowane zdjęciami wykonanymi za pomocą drona.

Wszyscy uczestnicy akcji wykazali się entuzjazmem. Chętnie ubrali kolorowe koszulki i zadbali o to, aby wcześniej wypożyczyć ciekawą książkę z biblioteki szkolnej. Nauczyciele dopingowali swoich podopiecznych i dali przykład ubierając stroje w odpowiednich kolorach. Czytanie przebiegało w atmosferze relaksu, a piękna pogoda umożliwiła w tym dniu wyjście poza szkolne mury.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że młodzież chce czytać, a uczniowie pokazali, że młode pokolenie też chętnie sięga po książki.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content