JAK PORADZIĆ SOBIE Z WIOSENNYM PRZESILENIEM?

Nadeszła wiosna, za oknem cieplej, a słońce świeci coraz dłużej. Chociaż wydawać się może, że w tym okresie mamy więcej energii i chęci do życia, to wielu z nas ma w tym czasie problemy z brakiem energii, apatią i słabym samopoczuciem.


To ogólne rozbicie organizmu objawiające się infekcjami, bólami kręgosłupa oraz kojarzącym się bardziej z jesienią niż wiosną samopoczuciem, wiąże się z tzw. przesileniem wiosennym. Przejawia się ono zmęczeniem, którego nie możemy powiązać z codziennymi czynnościami. Innymi objawami tego stanu jest senność, gorszy nastrój oraz ogólne bóle naszego ciała. Wyjaśnieniem takiego stanu jest coraz dłuższy dzień i krótszy sen, podczas gdy w ciągu dnia funkcjonujemy na podwyższonych obrotach.

Z tego typu problemami borykają się głównie osoby w średnim wieku, które prowadzą aktywny tryb życia. Zdecydowanie rzadziej dopadają one młodszych i seniorów, ponieważ ich tryb życia jest bardziej usystematyzowany.

Jak poradzić sobie z tym stanem? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dietę. Głównie o to, by znalazły się w niej takie produkty jak warzywa czy owoce. Warto stosować także suplementy diety, zwłaszcza witaminę D3, ponieważ w tym okresie słońce nie jest jeszcze w stanie dostarczyć jej nam na wymaganym poziomie. W związku z tym, odczuwamy jej niedobory. Ważne jest także, by pamiętać o wysiłku fizycznym, który wyzwala w naszym organizmie endorfiny – hormony odpowiedzialne między innymi za nasz nastrój. Specjaliści podkreślają także wagę snu. Zalecają spać co najmniej 8 godzin na dobę, przy czym najlepszą porą do położenia się do łóżka jest według nich 22:00.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.