JASEŁKA W WYSOKIEJ GŁOGOWSKIEJ

Tradycje bożonarodzeniowe są niezwykle ważnym elementem naszej kultury narodowej. Kultywowanie i pielęgnowanie tych zwyczajów, a także przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie jest jednym z nadrzędnych celów, jakie stawia sobie szkoła w Wysokiej Głogowskiej. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby jak co roku obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły.


Tegoroczne przedstawienie zgromadziło na scenie ponad 40-osobową grupę młodych artystów, w skład której wchodzili przedstawiciele niemalże wszystkich klas, tworząc zgrany zespół aktorów, solistów, tancerzy i chórzystów. W tym roku realizatorzy tego przedsięwzięcia postawili na tradycyjny scenariusz. Uczniowie wcielili się w pasterzy, aniołów oraz królów. Nie mogło zabraknąć również nieodzownego Heroda i jego świty. Jasełka były solidnie „okraszone” pięknymi, znanymi i mniej znanymi kolędami oraz pastorałkami. Widzów zachwyciły również efektowne układy choreograficzne, które z wdziękiem wykonali pastuszkowie z aniołkami. Wszyscy uczestnicy Jasełek od wielu tygodni doskonalili swój warsztat sceniczny, aby zaprezentować się publiczności w jak najlepszym wydaniu. Końcowy efekt, jakim było wspaniałe widowisko wynagradza wszelkie trudy związane z przygotowaniami.

Szkolni artyści wprawili wszystkich w doskonały, świąteczny nastrój. W tej bożonarodzeniowej atmosferze uczniowie wraz z nauczycielami rozeszli się do swoich klas, by wspólnie podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spróbować świątecznych pyszności.

Niesłabnący zapał, jaki obserwujemy wśród dzieci i młodzieży w podejmowaniu szeregu inicjatyw związanych z pięknym okresem Bożego Narodzenia takich jak dekorowanie szkoły, udział w Jasełkach czy wigilijki klasowe, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i wierzyć, że kolejne pokolenie młodych ludzi  zachowa swoje dziedzictwo.

 

                    Małgorzata Wąsik

nauczyciel Zespołu Szkół

w Wysokiej Głogowskiej

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.