KARNAWAŁ W GMINNYCH ŻŁOBKACH

Karnawał to zwykle czas wypełniony zabawą i balami, także dla najmłodszych. Z uwagi na pandemię koronawirusa, dorośli musieli zrezygnować z hucznych zabaw kończących ten wyjątkowy okres. Grupą, której nie objął zakaz imprez okazały się dzieci z Zespołu Żłobków Gminy Głogów Młp., które dzięki zaangażowaniu swoich opiekunów miały okazję uczestniczyć w balach zorganizowanych podczas swoich codziennych zajęć. Opiekunowie placówek zadbali, by zapewnić dzieciom niezapomniane wrażenia i wspaniałą zabawę.


Barwne i pomysłowe stroje, kolorowy wystrój sali i taneczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci ze żłobka w Budach Głogowskich oraz trzech placówkach na terenie Głogowa Młp. – os. Centrum, Rogoźnica oraz Wola Cicha.

Na wstępie, chcąc utrwalić w pamięci barwne stroje, dzieci wzięły udział w sesjach zdjęciowych. Po części oficjalnej, wychowankowie wraz z opiekunkami przystąpili do zabawy. Na tą wyjątkową okazję, również panie opiekunki postanowiły założyć bajkowe stroje, czym ośmieliły dzieci do wspólnej zabawy oraz pląsów przy znanej i lubianej muzyce. Dzieci świetnie się bawiły, czego dowodem były uśmiechy, które nie znikały z ich twarzy.

Bale były okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze, pełnej niespodzianek i pozytywnych emocji. Sprzyjały integracji grup, kształtowaniu umiejętności wspólnej zabawy oraz  przełamywaniu nieśmiałości. Angażując się w proponowane zabawy, dzieci doskonaliły m. in. sprawności z zakresu aktywności ruchowej, muzycznej, artystycznej oraz umiejętności wspólnej zabawy.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały sale balowe. Wspólna zabawa przyniosła małym podopiecznym wiele radości, co było głównym założeniem przy ich organizacji.

Podziękowania za tak wspaniałą organizację należą się paniom opiekunkom ze wszystkich żłobków oraz rodzicom, za  zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów dla swoich pociech.

Kolejne bale karnawałowe już za rok!

 

 

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content