KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

Bal karnawałowy to zabawa, która na stałe wpisała się do kalendarza imprez Niepublicznego Przedszkola w Rogoźnicy. Z uwagi na obecną sytuacją, w tym roku odbył się on w nieco zmienionej, ale równie atrakcyjnej formie. 


W dniu 4-tego lutego, budynek przedszkola w Rogoźnicy zamienił się w zaczarowaną krainę, pełną księżniczek, rycerzy, wróżek, policjantów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek, których nie sposób zliczyć. Bajeczny wystrój i skoczna muzyka już od wejścia zapowiadały dobrą zabawę. Zgodnie z powiedzeniem – „słowa tylko uczą, przykłady pociągają” – za bajkowe postacie przebrały się pomoce nauczyciela oraz nauczycielki, które witając przedszkolaków w swoich salach wzbudzały wśród nich ogromny zachwyt.

Dopełnieniem atmosfery były pomieszczenia przedszkolne, które zamieniły się w sale balowe, pięknie udekorowane serpentynami, balonami oraz kolorowymi światełkami. Już od wejścia zachęcały do zabawy.

Podczas balu nie było czasu na nudę. Były tańce, śpiewy, zabawy, konkursy z nagrodami oraz uwielbiane przez wszystkich bańki mydlane. Chwilę oddechu od karnawałowego szaleństwa przedszkolaki mogły złapać podczas słodkiego poczęstunku, którego również nie mogło zabraknąć tego dnia. 

Wielką atrakcją i ogromną niespodzianką okazały się odwiedziny Myszki Minnie oraz Mickiego, którzy przyjechali do Rogoźnicy prosto z Disneylandu! Bohaterowie bajek swoją obecnością wywoływali radość na twarzach dzieci. Wyjątkowi goście wspólnie z przedszkolakami tańczyli do dziecięcych hitów. Na koniec, nie mogło zabraknąć oczywiście sesji zdjęciowej, która uwieczniła to niecodzienne spotkanie.

Pamiątką z tego wielkiego wydarzenia były olbrzymie balony m.in Kubusia Puchatka, Maszy, Minnie czy Tupcia Chrupcia, które przedszkolaki ściskały w dłoniach wracając do swoich domów. 

Uśmiech i radość, które towarzyszyły dzieciom do samego końca to znak, że zabawa była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo zostaną w pamięci najmłodszych. W końcu taki bal, jest tylko raz w roku.         

                                                                                                                                                  Natalia Wyskiel

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content