KIEDY POWRÓT DO SZKÓŁ ÓSMOKLASISTÓW I MATURZYSTÓW?

W ubiegły poniedziałek, do szkół powrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Czy wiadomo już, kiedy rząd planuje przywrócić do nauki stacjonarnej pozostałych uczniów?


18 stycznia – tuż po feriach, do nauki stacjonarnej w szkołach powrócili uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Jak informuje rząd, specjaliści z zakresu epidemiologii i wirusologii rekomendowali, żeby to właśnie te najmłodsze grupy wiekowe wróciły do nauczania stacjonarnego, ponieważ dla nich nauka w klasach jest szczególnie ważna „z punktu widzenia efektywności ich nauczania stacjonarnego i najmniejszej efektywności przy nauczaniu zdalnym”. Jednak co z uczniami przygotowującymi się do egzaminu ósmoklasisty i do matury?

Jeśli rzeczywiście ta stabilizacja będzie się utrzymywała na tym poziomie, na którym jest obecnie, być może nawet na niższym, to w perspektywie dwóch, trzech tygodni na pewno będziemy dochodzić do tej decyzji i wnioskować do naszych epidemiologów, wirusologów o pozytywną opinię na temat powrotu do szkół przynajmniej klas VIII i klas maturalnych, a być może także pozostałych klas, choćby w trybie hybrydowym – powiedział minister edukacji, Przemysław Czarnek.

Warunek jest jeden – dodał minister – dalsza stabilizacja liczby dziennych zakażeń, ewentualnie nawet spadek tej liczby – powtórzył.

Minister informuje, że jest możliwość organizowania konsultacji indywidualnych i w grupach do pięciu osób dla klas ósmych i maturalnych.

Dobrze, żeby nauczyciele oraz dyrektorzy z tej możliwości korzystali, bo kontakt bezpośredni ucznia z nauczycielem jest bardzo ważny, zwłaszcza na etapie przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego. Skorzystajmy z tego – dodał Czarnek.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content