KIERMASZE RĘKODZIEŁA

Kolorowe, ręcznie zdobione bombki, szydełkowe ozdoby, stroiki i tradycyjne polskie wypieki – to tylko część wyrobów, w które można było się zaopatrzyć podczas bożonarodzeniowych kiermaszy organizowanych na terenie gminy Głogów Młp. To coroczna tradycja, podczas której lokalni twórcy prezentują swoje wyroby rękodzielnoicze.


Różnorodne wyroby rękodzieła artystycznego zaprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów z Głogowa Młp. oraz twórcy indywidualni z terenu gminy. Podczas kiermaszy mieszkańcy mogli zakupić przepiękne, ręcznie zdobione bombki, robione na szydełku anioły, stroiki, choinki, a także kartki świąteczne, świeczki, czy serwetki. Oprócz ozdób do udekorowania choinki czy mieszkania, duża popularnością cieszyły się chętnie kupowane tradycyjne świąteczne wypieki – ciasteczka, pierniki i makowce. Każdy, kto w niedzielne popołudnie odwiedził bożonarodzeniowy kiermasz miał okazję w niepowtarzalnej atmosferze zaopatrzyć się w oryginalne podarunki dla siebie lub najbliższych.

Stoiska były prezentowane w ośmiu miejscowościach naszej gminy – Stykowie, Pogwizdowie Starym, Miłocinie, Rudnej Małej, Głogowie Młp. Wysokiej Głogowskiej, Budach Głogowskich i Hucisku. Ręcznie wykonane przedmioty zachwycają przede wszystkim misternym wykonaniem i pomysłowością, a co najważniejsze, są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.