KONRAD KOZDRAŃSKI ZOSTAŁ MISTRZEM POLSKI!

Konrad Kozdrański, uczeń klasy VI Zespołu Szkół w Pogwizdowie Nowym, reprezentujący gminę Głogów Młp. w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkoła podstawowa został nowym Mistrzem Polski.


Tegoroczny – 41. finał turnieju odbył się w dniach 1-3 czerwca w Świdwinie w województwie zachodniopomorskim. Aby jednak dojść tak wysoko uczestnicy turnieju – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – musieli najpierw przejść eliminacje środowiskowe, potem gminne, miejskie, powiatowe i wojewódzkie, by wreszcie dojść do finału centralnego.

W finale startowali zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w eliminacjach szczebla wojewódzkiego. Wśród finalistów nie było więc osób przypadkowych ale młodzież, która do zapobiegania pożarom podchodzi sumiennie i z dużym zacięciem. Ten etap wymagał od nich profesjonalnej i uporządkowanej wiedzy – znajomości ustaw, obycia ze sprzętem pożarniczym, umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także odpowiedniego podejścia do turniejowych zmagań, czyli rozwagi, opanowania i pewności siebie.

Zmagania uczestników odbywały się w ciągu dwóch dni i podzielone były na kilka etapów. Młodzież zmierzyła się z testem wiedzy pożarniczej, ćwiczeniami praktycznymi polegającymi m.in. na rozwinięciu linii gaśniczych, zadaniami z zakresu ratownictwa medycznego czy odgadywaniem armatury pożarniczej oraz egzaminem ustnym. Ostatecznie Konrad Kozdrański, reprezentant gminy Głogów Małopolski zdobył największą ilość punktów w kategorii szkoła podstawowa, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Konrad przygotowywał się do turnieju pod opieką Małgorzaty Zięby, nauczyciela ZS w Pogwizdowie Nowym. Tytułu mistrza gratulujemy również drugiemu reprezentantowi Podkarpacia w kategorii wiekowo najstarszej – Kamilowi Krauze. Gratulacje należą się także dh Józefowi Tuckiemu, który opiekował się finalistami z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie.

Honorowy patronat nad nim objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.