KULTURA BLIŻEJ NAS

Jak co roku, Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli oraz burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj, zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do czynnego udziału w kulturalnym życiu naszej gminy. Jakie zajęcia na najbliższy sezon oferuje Dom Kultury? Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami. Z pewnością każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś dla siebie.


MGDK ma w swojej ofercie bardzo szeroka gamę różnego rodzaju zajęć rozwijających pasje z wielu dziedzin, takich jak muzyka, plastyka, taniec czy teatr.  Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel i są bezpłatne.

Muzyka. Na terenie naszej gminy działają: chór męski „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej, Gminna Orkiestra z Głogowa Małopolskiego, Kapela „Przewrotniacy” z Przewrotnego oraz Zespół muzyczny „Łubu-dubu”. Zainteresowanych zasileniem szeregów zespołów i chętnych do wspólnego „muzykowania” zapraszamy do kontaktu poprzez  sekretariat MGDK.

Plastyka. W gminie prężnie działa również Aktywna Grupa Twórców z Głogowa Małopolskiego, która nie tylko zajmuje się malarstwem, lecz jest także inicjatorem organizacji różnego rodzaju wystaw w naszym mieście.  Odbywają się również Warsztaty Rękodzieła oraz zajęcia plastyczne, które prowadzone są w różnych miejscowościach gminy. Wykonane podczas takich zajęć prace prezentowane są następnie w formie wystaw w MGDK i otwarte dla zwiedzających.

Taniec. Nie zapomniano również o miłośnikach tańca i wszelkiego rodzaju zajęć ruchowych. Wśród licznych możliwości znalazły się balet, Mażoretki, a także taniec nowoczesny oraz towarzyski. Zachęcamy również do dołączenia do Zespołu Pieśni i Tańca „Hanka”, „Lajkonik”, „Mali Przewrotniacy”, „Przewrotniacy” czy Zespołu Tańca Ludowego „Koralik”. Wszystkie wspomniane grupy taneczne jak i mażoretkowe z powodzeniem startują w różnego rodzaju konkursach i przeglądach zajmując wysokie pozycje. Pamiętajmy też, że ruch to zdrowie.

Teatr. Znajdzie się także coś dla kochających sztukę aktorską. Wszystkich chcących rozwijać swoje zdolności sceniczne lub po prostu szukających dobrej zabawy zapraszamy do dołączenia do jednej z grup teatralnych działających na terenie gminy. W zależności od wieku, zapraszamy do zasilenia szeregów grupy dziecięcej „Ufo nas szopką”, grupy młodzieżowej „Hrabia von Trupki” lub grupy seniorów „Antynuda”.

Zachęcamy do korzystania  z oferty Domu Kultury. W celu wypełnienia kart zgłoszeniowych oraz uzyskania wszelkich dodatkowych informacji, prosimy udać się sekretariatu Miejsko Gminnego Domu Kultury w Głogowie Małopolskim.

Kontakt:

Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim

Kard. St. Wyszyńskiego 12
36-060 Głogów Małopolski

Tel.: (17) 789 74 00 

e-mail: mgdk@mgdk.pl

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.