LIGA V MIAST

W niedzielę 2 czerwca, w budynku krytej pływalni „Wodnik” w Głogowie Młp. odbyły się kolejne zawody pływackie z cyklu „Ligi V Miast”. Tradycyjnie już, organizatorem wydarzenia byli Uczniowski Klub Sportowy Ikar we współpracy z Referatem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głogowie Młp.


„Liga V miast” to największa impreza pływacka organizowana na naszym gminnym obiekcie. Odbywa się dzięki wsparciu ze strony burmistrza Pawła Baja oraz kierownika OSiR Pawła Ginalskiego. Wydarzenia takie, promują sport oraz naszą gminę poza jej graniami. Są też okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu przez młodzież, co skutkuje wieloma znaczącymi sukcesami.

Drugiego czerwca, przyjechali do nas pływacy z Nowej Dęby, Jarosławia oraz Łańcuta. Mimo tego, że do tytułowej „piątki” brakowało gości z Leżajska, to w zawodach wzięło udział łącznie aż 120 uczestników w przedziale wiekowym od 5 do 14 lat.

Nie zabrakło oczywiście reprezentacji gospodarzy. W rywalizacji wzięło udział 45 zawodników naszego klubu, którzy zdobyli łącznie aż 48 medali, w tym 15 złotych, 15 srebrnych oraz 18 brązowych.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli reprezentanci naszej „starszej” sztafety mieszanej, którzy zajęli III miejsce oraz dzieci z rocznika 2010 i młodsze, które również w sztafecie mieszanej uplasowały się na II miejscu podium. Nasi zawodnicy pokazali ogromną wolę walki i imponujące umiejętności, które przełożyły się na liczne sukcesy. Tak dobre wyniki cieszą tym bardziej, że wielu z młodych pływaków rozpoczęło swoją przygodę z tym sportem zaledwie kilka miesięcy temu.

W imieniu organizatorów zawodów, składamy serdeczne podziękowania za pomoc dla sędziów i trenerów: Rafała Kopla, Pawła Brągiela oraz Dawida Bańkowskiego. Dziękujemy także rodzicom młodych pływaków, za ich zaangażowanie oraz sportowy doping.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz rozwijania swoich pasji. 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.