WYSTRZELILI PONAD 1000 STRZAŁ

Co roku rozgrywany jest w jesieni łuczniczy turniej halowy o Puchar Burmistrza Miasta Głogowa Młp. Tym razem przyjęły one specjalną formę. UKS „Sajdak” podjął się wyzwania wystrzelenia stu strzał – tyle, ile lat minęło od odzyskania przez Polskę niepodległości. Gdy świętuje cały kraj, świętują i łucznicy.


Rozgrywany co roku Jesienny Turniej Łuczniczy o Puchar Burmistrza Głogowa Małopolskiego ma formułę zakończenia i podsumowania sezonu w klubie UKS „Sajdak”. 1 grudnia w głogowskiej szkole podstawowej, podczas czwartej już edycji zawodów, łucznicy podjęli wyzwanie uczestniczenia dodatkowo w klasyfikacji ogólnopolskich halowych zawodów korespondencyjnych pod hasłem „100 strzał na stulecie Państwa Polskiego”. Pomysłodawcą akcji jest znany w Polsce trener z Gorzowa Wielkopolskiego Ryszard Bukański – wieloletni członek kadry Polski osób niepełnosprawnych w łucznictwie, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Mistrzostw Świata, trener sekcji łuczniczej w Starcie Gorzów. W akcji wzięło udział kilkanaście klubów z całego kraju. Protokół wraz ze zdjęciami wysyłany jest do organizatorów.

Zaproszenie do startu w głogowskich zawodach przyjęła medalistka Mistrzostw Polski Anna Hetman z klubu LKS „Jar” Kielnarowa, pierwszy raz goszcząca w Głogowie Młp. Mimo, że akcja, oprócz uczczenia polskiej niepodległości, miała na celu przede wszystkim zabawę i sprawdzenie własnych możliwości, zawodnicy poważnie potraktowali tę próbę, dając z siebie wszystko i dali radę. Każdy uczestnik zawodów oddał 100 strzałów, co stanowiło nie lada wyzwanie zwłaszcza dla najmłodszych łuczników „Sajdaka” – dziewięciolatków – Gabriela Winiarskiego i Dawida Siłki.

Puchary i dyplomy dla zwycięzców wręczał osobiście Burmistrz Głogowa Młp. Paweł Baj. Łącznie wystrzelono ponad 1000 strzał. Kibicowali rodzice i sympatycy łucznictwa, a podczas ceremonii wręczenia pucharów za wyniki w sobotnich zawodach uhonorowano również wyniki całoroczne w kategoriach: Najbardziej Wartościowy Wynik w roku 2018 – młodziczka Maja Czyżewska, Tytuły Mistrzowskie: Kacper Przywara w kategorii dzieci (mistrz okręgu) i Gabriel Winiarski w kategorii dzieci młodszych (mistrz okręgu).

W kategorii open dziewcząt:

I miejsce – Maja Czyżewska (UKS „Sajdak”)

II miejsce – Łucja Grabska (UKS „Sajdak”)

III miejsce – Anna Hetman (LKS „Jar” Kielnarowa)

W kategorii open chłopców:

I miejsce – Adrian Furman (UKS „Sajdak”)

II miejsce – Karol Sitek (UKS „Sajdak”)

III miejsce – Kacper Przywara (UKS „Sajdak”)

IV miejsce – Maciej Tereba (UKS „Sajdak”)

Wyczynowych klubów sportowych w naszej gminie nie ma wiele, a UKS „Sajdak” jest jednym z nich. Co roku reprezentuje gminę, biorąc udział w kwalifikowanej rywalizacji dzieci i młodzieży, zdobywa punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Regularnie strzelają na m.in. Mistrzostwach Polski Młodzików, Młodzieżowym Turnieju Lajkonika w Krakowie, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików czy Pucharu Okręgu Rzeszowskiego, gdzie zostają medalistami. Ambitnie celują w coraz wyższe wyniki, chcąc zaprezentować własne możliwości i pokazać się na arenie ogólnopolskiej. Biorą udział również w turniejach towarzyskich i pokazach łuczniczych. Po wystrzeleniu ponad 1000 strzał w sobotnim turnieju, już w najbliższy weekend wybierają się do Jarosławia na XI edycję Mikołajkowych Halowych Zawodach Łuczniczych o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia, gdzie zawodnicy „Sajdaku” zaprezentują się w trzech kategoriach wiekowych.

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.