MAŁA GALERIA ZAPRASZA

W Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. można podziwiać obecnie dwie wystawy rękodzieła. Pierwsza z nich, to bogaty zbiór prac p. Heleny Stopy. Na przeciwnej ścianie, znajdziemy natomiast prace wykonane przez dzieci podczas warsztatów rękodzieła na terenie naszej gminy.


Prace p. Heleny stanowią trzecią już z kolei wystawę z cyklu „Poznaj Głogowskie Rękodzieło”. Charakteryzują się one dużą różnorodnością technik, jakimi zostały wykonane. Można znaleźć wśród nich dzieła wykonane metodą haftu, orgiami czy quilling. Haftowane serwetki oraz łabędzie, zajączki i misie koala wykonane techniką orgiami to tylko niektóre z perełek, jakie możemy podziwiać na wystawie. Tuż nad nimi, ścianę zdobią wyszywane obrazy przedstawiające głównie motywy religijne oraz pejzaże i naturę. Wystawę prac p. Heleny Stopy można zwiedzać jeszcze do 3 czerwca bieżącego roku, w godzinach pracy MGDK.

Druga wystawa, którą znajdziemy w Małej Galerii składa się z prac dzieci, wykonanych podczas warsztatów rękodzieła prowadzonych w naszej gminie. Nosi tytuł „Wycinanki łowickiej” i prezentuje dzieła wykonane w nawiązaniu do kultury ludowej. Obrazy przedstawiają kolorowe koguty, kurki, a nawet pawie. Nie brakuje również motywów kwiatowych, stanowiących nieodzowny element kultury ludowej. Wystawę prac dzieci można obejrzeć jeszcze do 4 czerwca

Wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdążyli obejrzeć wystaw, a ich sercu bliska jest rękodzielnicza sztuka, zapraszamy do Małej Galerii głogowskiego domu kultury. Naprawdę warto.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.