MALI OGRODNICY W WOLI CICHEJ

Kilka dni temu, mali wychowankowie Zespołu Żłobków Gminy Głogów Małopolski w Woli Cichej mieli okazję poznać pracę ogrodnika „od kuchni”, a może raczej „od ogrodu”. Wszystko to, za sprawą zajęć edukacyjnych, które przygotowały dla nich Panie opiekunki.


Dzieci z zapałem przesadzały kwiaty do doniczek, nie bojąc się przy tym ubrudzić rąk. Poznały także podstawowe zasady pracy przy roślinach. Dowiedziały się również, w jaki sposób się nimi opiekować oraz podlewać, by rosły piękne i zdobiły nasze otoczenie.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z  pracą ogrodnika oraz nazwami i funkcjami podstawowych narzędzi ogrodniczych. Podopieczni mieli również okazję – prawdopodobnie pierwszą w swoim życiu – do samodzielnego posadzenia kwiatów.

Zajęcia te, nie tylko przybliżyły dzieciom na czym polega ogrodnictwo, lecz także przyczyniły się do rozwoju ich myślenia twórczego. Kto wie, być może dzięki temu w sposób bezpośredni przyłożą swoją rękę do prac ogrodowych i pomogą rodzicom przy wiosennym porządkowaniu ogrodu?

 

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content