MGDK ZAPRASZA NA SPEKTAKL

Już w pierwszą sobotę czerwca, w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbędzie się spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pierwszy z cyklu spektakli, jakie wystawione zostaną na deskach głogowskiego domu kultury nosi tytuł „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów”.


Przedstawia on historię rodziny, która za ukrywanie i pomoc Żydom w czasie II wojny światowej została zamordowana przez Niemców. Reżyserem spektaklu i autorem sztuki jest młody dramatopisarz i reżyser Beniamin M. Bukowski. Bohaterami przedstawienia są małżonkowie Wiktoria i Józef Ulmowie, w których wcielają się aktorzy rzeszowskiego teatru.

Spektakl wystawiony zostanie 5 czerwca (sobota), w Miejsko Gminnym Domu Kultury, przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 12 w Głogowie Małopolskim, o godzinie 19:00. Wstęp wolny, należy jednak pamiętać, że ze względu na reżim sanitarny ilość miejsc będzie ograniczona. Bilety dostępne są w sekretariacie MGDK lub bezpośrednio przed spektaklem.

Organizatorami wydarzenia jest Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim oraz Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Warto dodać, że MGDK organizuje obecnie szereg konkursów oraz wydarzeń kulturalnych, o których na bieżąco informuje na swojej stronie internetowej www.mgdk.pl. Zapraszamy również do śledzenia profilu placówki na portalu społecznościowym Facebook.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content