MIĘDZYNARODOWE KOLĘDOWANIE W ZSWG

W przedświątecznym okresie, dotkliwie odczuwamy izolację spowodowaną nauką zdalną oraz brak wspólnoty, jaką bez wątpienia stanowi szkolna społeczność. Nie da się bowiem wszystkiego zastąpić lekcjami online. Wspólne śpiewanie kolęd – tak bardzo lubiane przez naszych uczniów – zdalnie nie oddaje ciepła i klimatu świąt. Z drugiej jednak strony, nowoczesne technologie stwarzają możliwość pokonywania barier, porozumiewania się na odległość i nawiązywania kontaktów.


Stąd zrodził się pomysł stworzenia międzynarodowego projektu świątecznego, adresowanego do uczniów ZS w Wysokiej Głogowskiej oraz uczniów i nauczycieli ze szkół spoza granic Polski. Na nasze zaproszenie do udziału w projekcie odpowiedzieli: Carol Fynn z Irlandii (MIDLETON CBS, Cork), Antonina Hofman z Niemiec (Gesamt Schule Obersberg, Badhersfeld) oraz Filip Kościelny, Milena Wesół, Natalia Węglowska, Oliwia Rak, Julia Węglowska, Gabriela Nykiel, Julia Furman i Agata Miernik z ZS w Wysokiej Głogowskiej. Ponadto, w teledysku gościnnie wystąpiły przedszkolaki z grupy „Słoneczek”.

Nic tak nie łączy ludzi, jak wspólne śpiewanie, a językiem, w którym najprościej się porozumieć jest język angielski, dlatego zdecydowaliśmy się „wziąć na warsztat” popularny na całym świecie świąteczny hit. Logistycznie i organizacyjnie – z wiadomych powodów-  było to trudne, ale możliwe do wykonania zadanie. Dzięki zaangażowaniu i niewątpliwemu talentowi uczestników projektu powstał cover piosenki „Merry Cristmas everyone”. Jest w nim wiele optymizmu i radości, które z pewnością ożywią  monotonię pandemicznej codzienności i sprawią, że każdy poczuje niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju, cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom projektu za owocną współpracę i dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych. Życzymy wszystkim wesołych świąt!

 

 Ewelina Brudz, Małgorzata Wąsik

ZS w Wysokiej Głogowskiej

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content