MIŁOCIN OSIEDLEM RZESZOWA

Zgodnie z decyzją Rady Ministrów w dniu 1 stycznia 2019 roku do Rzeszowa zostało włączone sołectwo Miłocin z Gminy Głogów Młp.  W przeddzień zmiany granic w miejscowości odbyły się z tej okazji uroczystości, w który udział wziął m.in. sołtys Miłocina Zbigniew Micał.


Przyłączenie sołectwa do Rzeszowa było bardzo kontrowersyjnym tematem i do dziś zdania co do słuszności tej decyzji są podzielone. Pierwsza część Miłocina jest w granicach Rzeszowa od 2010 r., natomiast decyzję o włączeniu drugiej części podjęto latem ubiegłego roku. Mieszkańcy Miłocina liczą na spełnienie obietnic władz Rzeszowa dotyczących inwestycji takich jak budowa dróg i rozbudowa sieci wod-kan.

Wśród mieszkańców Miłocina nie brakuje również obaw o wzrost kosztów życia. Dzisiaj mieszkanie w gminie Głogów Młp. jest dużo tańsze, niższe są podatki, opłaty lokalne i śmieci. Głogowska woda jest podawana mieszkańcom ze źródeł głębinowych, a w Rzeszowie z Wisłoka. Brak aprobaty dla decyzji  Rady Miejskiej wyraził Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego – Nie jestem zadowolony z decyzji o włączeniu sołectwa Miłocin do Rzeszowa, ponieważ znacznie zmniejszy to szanse na rozwój naszej gminy.

28 grudnia br. do Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp. wpłynął kolejny wniosek o włączenie do Rzeszowa od 2020 r. tym razem sołectwa Pogwizdów Nowy. Działania władz Rzeszowa całkowicie ignorują opinie mieszkańców gminy, którzy w ubiegłym roku w ogólnogminnych konsultacjach wypowiedzieli się przeciw włączeniu sołectwa do Rzeszowa. Swoimi działaniami władze Rzeszowa niszczą dobrosąsiedzkie relacje pomiędzy samorządami i pod dużym znakiem zapytania stawiają możliwość dalszej realizacji programów unijnych na spornych terenach.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.
Skip to content