MISIE ODWIEDZIŁY BIBLIOTEKĘ

W ubiegły piątek – 17 maja, filię Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Wysokiej Głogowskiej odwiedzili niecodzienni goście. Grupa „Misiów” z Publicznego Przedszkola w Wysokiej Głogowskiej uczestniczyła w specjalnie zorganizowanej dla nich lekcji bibliotecznej.


Grupa zapoznała się z panującymi w bibliotece zasadami. Dowiedziała się także, w jaki sposób można zostać jednym z czytelników oraz dlaczego ważne jest poszanowanie książki. Dzieci poznały również zawód bibliotekarza i obowiązki, jaki na nim spoczywają. Przedszkolaki chętnie zwiedziły każdy zakątek biblioteki i  myszkowały między regałami z książkami. Najciekawszym wydarzeniem dla małych gości biblioteki było założenie przez panią wychowawczynię karty bibliotecznej, dzięki której będzie mogła m. in. wypożyczać i czytać podczas zajęć osobiście wybrane przez dzieci książki.

Na zakończenie biblioteka otrzymała wspaniałe podziękowanie od przedszkolaków, wychowawcy i opiekuna, a przyszli młodzi czytelnicy odebrali w zamian upominki-niespodzianki.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.